Zlecanie zadań innej firmie

Prowadzenie firmy nie jest łatwą sprawą. Zwłaszcza jeżeli dopiero się zaczyna. Wielu młodych przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że własna firma to nie tylko kolorowe zyski. Zanim one przyjdą potrzebne jest wiele inwestycji i pracy. Podstawą poprawnego działania każdej firmy są odpowiednio zadbane kwestie finansowe oraz administracyjne.

Na samym początku może być tak, że zatrudnienie księgowego może być zbyt drogie, dlatego warto poszukać sposobu, aby zaoszczędzić, o ile nie mamy znajomego ekonomisty. Usługi kadrowo płacowe możemy obsadzić za pomocą coraz bardziej popularnego narzędzia, jakim jest outsourcing.

Outsourcing

To zagraniczne pojęcie jest skrótem od frazy „outside-resource-using”, co w wolnym przekładzie znaczy „zewnętrzne wsparcie zasobowe”. Dzięki temu usługi kadrowe, a także i usługi płacowe stają się znacznie tańsze. Idąc za ciosem narzędzie te można zastosować do większości działów w firmie, chociażby zatrudniając zewnętrznego doradcę finansowego lub informatyka, który zadba o takie sprawy, jak system zabezpieczeń czy sprawozdawczość finansowa. Z czasem w przedsiębiorstwie będą potrzebni ochroniarze oraz ekipa sprzątająca, które również objęte mogą być outsourcingiem. Nawet w branży gastronomicznej stosowany jest ten zabieg. W restauracjach i klubach zatrudniani są zewnętrzni kucharze, barmani czy kelnerzy.

Hipermarkety

W wielu hipermarketach coraz częściej można zaobserwować kasjerów z firm zewnętrznych, o czym informują plakietki zdobiące ich ubiór. Specjaliści od public relations oraz organizacji reklamy nie należą do tanich pracowników, dlatego tym bardziej zatrudnia się zewnętrzne agencje reklamowe, które są odpowiedzialne za promocję danego przedsiębiorstwa oraz za wizerunek pracowników oraz firmy. Outsourcing brzmi jak układ idealny, jednak jak wszystko inne, tak i on ma swoje minusy. Wystarczy wejść w układ z nierzetelną firmą zewnętrzną i o straty finansowe nie trudno. Co więcej ucierpieć może relacja z klientami i jakość świadczonych usług, co może doprowadzić do straty klientów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz