Zgubiłeś telefon? Co teraz?

Korzystasz ze smartfona i już od dawna nie możesz wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez niego? To w nim przechowujesz wiele bardzo ważnych informacji, korzystasz z Internetu i bardzo pomocnych aplikacji? Jeżeli tak, to podpowiemy Ci co zrobić, aby zabezpieczyć się na wypadek ewentualności, na które niekiedy nie możesz mieć większego wpływu.

Czy możliwe staje się ubezpieczenie od zgubienia telefonu? Jeżeli i Ty zaliczasz się do grona osób wyjątkowo zabieganych i zdarza Ci się zostawić gdzieś klucze albo dokumenty w różnych dziwnych miejscach to z całą pewnością powinieneś również pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia na telefon. Musisz zdawać sobie sprawę, że na Twoje roztargnienie narażony może być również telefon. Możesz zostać na ławce w parku, na dachu samochodu albo w autobusie. W takich sytuacjach górę biorą emocje, warto jednak podjąć kilka podstawowych kroków, dzięki którym zguba może się znaleźć.

Analiza działań

Pierwszą i zdecydowanie nadrzędną rzeczą, którą koniecznie musisz zrobić to dokładne przeanalizowanie dotychczasowych działań, tzn. co i gdzie robiłeś. Jest duża szansa, że jeżeli dokładnie się rozejrzysz i odtworzysz ostatnie kilkadziesiąt minut, to telefon sam się znajdzie. Ponadto możesz poprosić swojego znajomego, który jest w pobliżu, żeby do Ciebie zadzwonił. Jeżeli tylko nie miałeś wyciszonego dzwonka, a telefon zawieruszył się w pobliżu, to skończy się na kilku chwilach strachu i zdenerwowania. Pomocne są różnego rodzaju aplikacje pozwalające na lokalizację zgubionego telefonu. Każda z nich wymaga włączonego GPS oraz transferu danych, żeby mogła spełniać swoją funkcję. Miej na uwadze, że zagubienie telefonu bardzo łatwo może przerodzić się w jego zawłaszczenie przez osobę trzecią.

Blokada karty SIM

Nigdy też nie ma pewności, czy smartfona zgubiłeś czy został Ci on skradziony. Dlatego, jeżeli nie znalazłeś telefonu w najbliższym otoczeniu, zadbaj o to aby zablokować kartę SIM u operatora. Tym sposobem będziesz mógł zminimalizować prawdopodobieństwo otrzymania gigantycznego rachunku. Niestety zgubienie telefonu na ogół nie jest objęte umową ubezpieczenia i stanowi jedno z podstawowych wyłączeń odpowiedzialności w polisie. To oznacza, że jeśli zgubisz smartfon, nie dostaniesz pieniędzy pozwalających pokryć stratę. Ubezpieczenie telefonu zwykle nie zawiera jego zgubienia.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz