Zagraniczne obozy młodzieżowe – nauka języka

Zagraniczny wyjazd dla młodzieży może zaowocować lepszym poznaniem języka obcego. Warunki są tu perfekcyjne – naturalne, spontaniczne kontakty i rozmowy bez przygotowania i bez sztuczności, towarzyszącej w sposób nieunikniony zajęciom w szkole językowej. Wyjazdy na zagraniczne obozy młodzieżowe często stają się źródłem niezapomnianych wrażeń i pozwalają zawrzeć ciekawe znajomości.

Zagraniczne obozy młodzieżowe – nauka językaKontakt z językiem na żywo

Ogromna zaletą zagranicznych obozów młodzieżowych jest możliwość kontaktu z językiem w takiej formie, w jakiej używa się go w docelowym kraju. Nauka w klasie z nawet najlepszym lektorem zawsze jest nieco sztuczna – weryfikuje ją spotkanie z rodzimymi użytkownikami języka, którzy mówią w różnym tempie, z różnymi akcentami. Młodzi ludzie uczestniczący w obozie mogą więc porozmawiać z Anglikami, Francuzami, Hiszpanami, Grekami czy przedstawicielami innych narodowości, którzy nie są przygotowani do uczenia obcokrajowców języka. To prawdziwa próba i ćwiczenie umiejętności w naturalnych warunkach.

Zajęcia z native speakerami

Elementem, który wyróżnia zagraniczne obozy młodzieżowe nastawione na język są zajęcia z native speakerami. Są to lektorzy, którzy posługują się docelowym językiem jako swoim ojczystym, choć znają też polski. Obóz zapewnia więc naukę języka obcego na najwyższym poziomie – wprowadza go na czas pobytu jako język codzienny, zarówno przy kontaktach z nowo poznanymi osobami, jak i integrujących grach i zabawach. Wszystko to odbywa się w otwartej, luźnej i wakacyjnej atmosferze, bez presji i stresu, które zwykle towarzyszą szkole.

Oprócz nauki, obozy językowe przewidują naturalnie odpoczynek i różne atrakcje, wiążące się z krajem pobytu. Uczestnicy mają możliwość solidnie wypocząć po męczącym roku szkolnym, a przy tym podciągnąć swoje umiejętności. Program zakłada także organizację czasu wczasowiczów pod kątem współpracy, aktywności fizycznej, gier i zabaw. Z pewnością żaden uczestnik nie wróci z obozu znudzony ani rozczarowany, przeciwnie – prawdopodobnie będzie chciał powtórzyć ten wyjazd już w przyszłe wakacje.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz