Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka na obozie.

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka na obozie.

Obozy młodzieżowe są coraz częstszą formą wypoczynku wybieraną przez rodziców dla niepełnoletnich dzieci.

Zanim jednak wyślemy nasze dziecko na obóz młodzieżowy powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby zadbać o jego bezpieczeństwo.

Formalności

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić czy organizator obozu dopełnił wszelkich formalności w organizacji wypoczynku zbiorowego. Możemy to zrobić na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej, które ma pełną listę zarejestrowanych obozów i kolonii. Baza danych, która znajduję się na stronach ministerstwa zawiera nie tylko sam fakt zgłoszenia ale też listę wszystkich wychowawców i organizatorów. Jest ona też gwarantem, że widniejący w niej obóz spełnia wszelkie obowiązkowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa i, że kadra szkoleniowa jest wystarczająco liczna i posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje. Nie ma żadnego znaczenia jak długo trwa obóz, gdyż nawet jednodniowe wyjazdy zorganizowane, także w obrębie miejsca zamieszkania muszą zostać zgłoszone do ministerstwa edukacji narodowej. Jeśli trapią cię jakiekolwiek pytania zawsze może za pośrednictwem wojewódzkiego kuratora oświaty zadać organizatorowi pytanie.

Informacje

Nawet jeśli organizator nie wzbudza u nas żadnych podejrzeń, a forma organizacji obozu wydaję się być idealna, przed samym wjazdem warto zasięgnąć kilku informacji. Powinniśmy mianowicie zanotować, gdzie znajduje się obóz i kiedy dokładnie dziecko z niego wraca. Zadbać o kontakt do kierownika obozu, samego ośrodka w którym wypoczywają dzieci, jak i wychowawców. Zainteresujmy się czy dziecko w ramach pobytu jest ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków, a jeśli wyjeżdża za granicę to także na wypadek ewentualnego leczenia. Jako rodzic musimy też wiedzieć jakie będą warunki zakwaterowania, wyżywienia, korzystania z telefonów komórkowych i czy istnieje możliwość odwiedzania dzieci na obozie. W przypadku gdy nasze dziecko jest chore na przewlekłe choroby lub takie, które uniemożliwiają uczestnictwo w niektórych aktywnościach typowych dla wypoczynku powinniśmy poinformować o tym kierownika obozu.

Więcej na stronie

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz