Zabiegi oczyszczania twarzy

Zabiegi oczyszczania twarzySalony kosmetyczne są w stanie zaproponować nam całe mnóstwo zabiegów, których zadaniem jest pomoc w walce z problemami skórnymi. Usługi kosmetyczki stają się coraz to popularniejsze wobec czego warto jest zdawać sobie sprawę z tego typu faktu. Miejmy na uwadze fakt, że żółty peeling to zabieg oczyszczający i rozświetlający skórę. Jego składniki aktywne powodują złuszczanie, odnowę komórkową naskórka i ponadto rozświetlenie twarzy.

Produkcja kolagenu

Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że dodatkowo działają stymulująco – ich zadaniem jest pobudzanie produkcji kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna. Oczyszczanie twarzy – peeling chemiczny, czyli złuszczanie kwasami to kolejna opcja oferowana przez salony kosmetyczne. Pamiętaj, że peeling chemiczny to zabieg oczyszczający, podczas którego kosmetyczka aplikuje na skórę jedną lub kilka warstw kwasu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Bardzo ważne jest również to, że użyte podczas zabiegu kwasy posiadają czynne właściwości, których zadaniem jest złuszczanie i zmniejszanie grubości przerośniętej warstwy rogowej naskórka i zapobiegają gromadzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. Przez kilka dni od zabiegu skóra staje się znacznie bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową, świeżą warstwę.

Oczyszczanie kwasami

Musimy również zdawać sobie sprawę z faktu, że w zależności od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta bardzo często używa się również następujących kwasów: kwas kojowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas TCA, kwas mlekowy, kwas fitowy, Roztwór Jessnera. Zabieg jest polecany osobom z cerą tłustą i trądzikową. Cena zabiegu: ok. 100 zł. Innym rozwiązaniem jest oczyszczanie twarzy za pomocą specjalnej maski oczyszczającej. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że każdy salon kosmetyczny ma w swojej ofercie szeroką gamę masek oczyszczających. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu nakłada się maskę delikatnie złuszczającą skórę i odbudowującą komórki skóry oraz maskę odświeżającą, wygładzającą i nawilżającą.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz