Z niewolnika nie ma pracownika

Pomiędzy wieloma uroczystościami firmowymi, są także praktykowane wyjazdy incentive, czyli innymi słowy wyjazdy motywacyjne. To doskonały sposób na to, żeby rzeczywiście zmotywować ludzi do lepszej pracy. Firma, która dba o własnych pracowników, ma na pewno lepsze wyniki ich pracy, niżeli firma, która tylko gna ludzi od pacy a jedynym wynagrodzeniem jest pensja, która tak należy się pracownikom za wykonana pracę.

Dlatego dobry pracodawca, jeśli ma możliwość docenienia i zmotywowania pracowników do lepszej pracy, zrobi wszystko, żeby owi pracownicy rzeczywiście pracowali lepiej, ponieważ będzie umiał ich wynagrodzić i docenić. Stare przysłowie mówi „ z niewolnika nie ma pracownika”.

Dobrze wykonana praca

I jest to rzeczywiście prawda. Jeśli pracownik pracuje ciężko i nie ma żadnych ulg, ani nie jest w żaden sposób doceniany, nie będzie się przykładał do pracy, bo mu nie będzie zależało na dobrze wykonanej pracy. Dlatego firmy, które dbają o pracowników i jakość ich pracy, co jakiś czas organizują wyjazdy motywacyjne, czy innego rodzaju imprezy, które mają zmotywować ludzi do lepszej pracy. W taki sposób pracodawca pokazuje, bowiem pracownikowi, że mu zależy na nim i na jego pracy. Oczywiście koperta z premią też jest dobrym wyjściem, jednak sama organizacja jakiejś imprezy jest znakiem, że pracownik jest w tej firmie kimś bardzo ważnym. Nie jest już żadną nowością, że duże firmy organizują wszelkiego rodzaju imprezy, które mają na celu odpowiednie przygotowanie ludzi do dobrej pracy.

Impreza firmowa

Zatem taka impreza firmowa, to nie tylko rozrywka dla pracowników, lecz także motywacja do lepszej pracy. Ludzie, którzy w taki sposób są doceniani, bardziej integrują się z firmą i bardziej przykładają się do pracy, żeby firma rzeczywiście działała coraz lepiej. Dobrym sposobem na docenienie pracowników są jakieś ciekawe wyjazdy, połączone z rozrywką. Takie wyjazdy integracyjne dla firm, zwykle bardzo często zlecane są firmom eventowym, które zajmują się organizacją ich, żeby wszystko było dopatrzone, szczegóły były dopilnowane i żeby wszystko było w porządku. Jeden pracownik, który w dodatku nie ma pojęcia jak to załatwić, nie da rady tego wykonać, dlatego zewnętrzne firmy chętnie podejmują się takich zleceń przygotowania wyjazdu w sposób bardzo kompleksowy.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz