Wypowiedzenie umowy OC zawartej przez telefon lub Internet

W zgodzie z nowymi przepisami możesz w ciągu 30 dni wypowiedzieć umowę OC, która została przez Ciebie zawarta w systemie direct, czyli przez telefon bądź stronę internetową. Wtedy to będziesz obciążony kosztami za okres, w którym to faktycznie byłeś ubezpieczony.

Nie musisz się obawiać, że zostaniesz obarczony dodatkowymi kosztami wobec czego postaraj się pamiętać o korzyściach płynących z tego to rozwiązania. Jeżeli znalazłeś zdecydowanie bardziej atrakcyjną ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego i dostajesz możliwość redukcji kosztów, bądź po prostu będziesz miał szerszy zakres ochrony to z całą pewnością powinieneś zdecydować się na wypowiedzenie umowy. Za sprawą takiego narzędzia jak kalkulator ubezpieczenia dostajesz możliwość dokonania porównania produktów oferowanych na rynku przez firmy ubezpieczeniowe.

Wypowiedzenie umowy

Z jego pomocą szybko i sprawnie zestawisz ze sobą kilka wariantów, po czym możesz podjąć decyzję odnośnie wyboru określonej propozycji. Jest to jeden z tych wariantów, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę wobec czego nie zapominaj o możliwościach z niego płynących. Z kolei jeśli jesteś w takiej sytuacji, że kupiłeś samochód i polisa OC poprzedniego właściciela nadal obowiązuje to możesz wypowiedzieć ją w każdym momencie. Musisz też pamiętać, że ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela nie przedłuża się automatycznie po zakończeniu okresu, na który to zostało wykupione. W praktyce to oznacza tyle, że jeśli po tym terminie nie sprawisz sobie nowej polisy to Twój samochód nie będzie ubezpieczony.

Ryzyko przy pozostaniu przy polisie poprzedniego właściciela samochodu

Z kolei jeśli zadecydujesz, że chcesz pozostać przy polisie OC poprzedniego właściciela to musisz zdawać sobie sprawę, że może to być nieco ryzykowne, ponieważ ubezpieczyciel ma prawo ponownie przeliczyć składkę dla osoby, która kupiła auto. Może dojść do sytuacji, w której to ubezpieczenie samochodu będzie zdecydowanie droższe. Ponadto jeśli dodatkowo nie obowiązują Cię zniżki poprzedniego właściciela lub nałożone zostaną na Ciebie dodatkowe zwyżki. Jest to jeden z tych wariantów, które z całą pewnością powinny zostać przez Ciebie wzięte pod uwagę. Postaraj się więc o tym pamiętać podczas analizy propozycji oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz