Wypowiedzenie automatycznie przedłużonej umowy OC

Zadecydowałeś, że chcesz rozwiązać automatycznie przedłużoną umowę OC przez towarzystwo ubezpieczeniowe? Znalazłeś atrakcyjniejszą propozycję, która proponuje zdecydowanie lepsze warunki korzystania z ubezpieczenia? Okazuje się, że wcale nie musisz korzystać z ubezpieczenia, mimo, że nawet przegapiłeś termin jego wypowiedzenia.

Zgodnie z nowymi przepisami, które zaczęły obowiązywać 11 lutego 2012 r., nawet jeśli nie zdążyłeś wypowiedzieć umowy OC i Twój ubezpieczyciel automatycznie przedłużył polisę, ciągle możesz zmienić polisę ubezpieczeniową i również samo towarzystwo. W tym celu wystarczy, że wykupisz inne ubezpieczenie OC na ten sam okres. Konieczne staje się również złożenie specjalnego wypowiedzenia jakie to zwykle są stosowane w przypadku podwójnego ubezpieczenia. Musisz jednak pamiętać, że wypowiedzieć możesz tylko to ubezpieczenie, które zostało przedłużone automatycznie.

Brak podwójnych kosztów

Teraz zapewne zastanawiasz się, jaką część pieniędzy odzyskasz? Okazuje się, że naszemu dotychczasowemu towarzystwu ubezpieczeniowemu zapłacimy składkę tylko za ten okres, w którym faktycznie byliśmy ubezpieczeni. Wobec czego nie musisz obawiać się podwójnych kosztów. Jest to więc rozwiązanie, które pozwoli Ci zredukować ponoszone przez Ciebie opłaty wobec czego miej na uwadze ten fakt a z całą pewnością nie pożałujesz podjętej przez siebie decyzji. Ponadto musisz mieć na uwadze, że możesz dokonać porównania ofert za sprawą specjalnych narzędzi dostępnych na stronach internetowych. Ubezpieczenie samochodu kalkulator pozwala zestawić ze sobą propozycje, które odpowiadają Twoim wymaganiom dzięki czemu dostajesz pewność, że będziesz korzystał z ubezpieczenia zdecydowanie najlepszego na rynku. Postaraj się więc mieć na uwadze korzyści płynące z tego faktu a na pewno nie pożałujesz raz podjętej przez siebie decyzji. Jest to jeden z wariantów jaki z całą pewnością trzeba wziąć pod uwagę.

Wybór ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie samochodu nie jest łatwym wyborem i zdecydowanie trzeba dokonać porównania zanim zapadnie ostateczna decyzja o wyborze. Postarajmy się więc o tym nie zapominać a będziemy mogli cieszyć się efektami podobnych poczynań. Wiele cennych informacji znajdziesz na stronach internetowych wobec czego musisz zdecydowanie skorzystać z możliwości przez nie oferowanych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz