Właściwy magazyn dla małej firmy.

Właściwy magazyn dla małej firmy.Większość jednoosobowych działalności gospodarczych przez dłuższy czas swojego funkcjonowania obywa się bez powierzchni magazynowej. Siedziby takich małych firm często umiejscowione są w domu czy wynajętym pokoju, który pełni role biura i magazynu w jednym. Kiedy jednak firma się rozrasta pojawia się pilna potrzeba posiadania magazynu.

Wynajem magazynów to operacja logistycznie skomplikowana i niestety kosztowna. Dlatego warto na samym początku określić jakiego magazynu szukamy i na jaki będzie nas stać. Zacząć należy od określenia powierzchni, która będzie spełniała wymagania naszej firmy. Rozsądną praktyką jest wybrać powierzchnię magazynową nieco większą niż jest nam aktualnie potrzebna. Zakładamy bowiem, że firma będzie się rozrastać, a tym samym jej potrzeby będą rosnąć. Aranżowanie przeprowadzki w okresach krótszych niż kilka lat jest zaś nie tylko kosztowne ale niekorzystne pod kątem pozycjonowania klienta. Większość kupujących przywiązuje się bowiem do siedziby firmy i zmiana adresu może oznaczać, że ich po prostu stracimy. W ten sam sposób musimy określić zakres kosztów jakie jesteśmy w stanie ponosić co miesiąc w związku z opłatą za wynajem magazynów. W tym wypadku nie należy być nadmiernym optymistą. Musimy pamiętać, że prócz kosztów wynajmu będziemy musieli doliczyć pensje pracowników, składki do ZUS i US oraz koszt zakupu niezbędnych do obsługi magazynu maszyn. Niezwykle ważna jest tez lokalizacja magazynu, która niestety wiąże się z ceną. Jeśli nie stać nas na centrum miasta to zadbajmy aby magazyn nasz znajdował się blisko infrastruktury drogowej lub kolejowej. Musimy mieć na uwadze, że potencjalny klient powinien dotrzeć do nas możliwie najszybciej i najłatwiej. Co oczywiste siedziba naszej firmy znajdować się musi w bezpośrednim sąsiedztwie magazynu. W ten sposób oszczędzimy nie tylko czas ale też koszty transportu i w poważnym stopniu ułatwimy sobie logistykę funkcjonowania firmy.

Magazyny wynajmiesz na stronie https://www.warehouses.pl/pl/

Zanim zdecydujemy się na wynajem magazynu dokładnie określmy na jaki czas chcemy podpisać daną umowę. Średni czas trwania tego typu umów to okres trzech lat ale może korzystniej dla nas będzie podpisać dłuższą umowę negocjując koszty co miesięcznych opłat.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz