Ubezpieczenie – wyzysk czy pewność?

Jeżeli chodzi o kwestie ubezpieczeń, to komentatorzy dzielą się zazwyczaj na dwa obozy. Na obóz zwolenników i solennych przeciwników. Jedni twierdzą, że firmy ubezpieczeniowe tylko na nas zarabiają i tak naprawdę głupotą jest, żeby człowiek musiał kupować jakieś ubezpieczania. Inni natomiast sądzą, że przecież polisa to podstawa życia każdego z nas i niewykupienie jej jest skrajną głupotą, która powinna być ze wszech miar piętnowana. Jak jest naprawdę?

Bilans strat i zysków

Bądźmy obiektywni i przede wszystkim powiedzmy sobie, że firmy ubezpieczeniowe na nas zarabiają spore pieniądze i to akurat nie jest nic dziwnego. Jednakże nie dzieje się to w ten sposób, że one biorą od nas pieniądze, a następnie nic nie robią, bo to nie jest prawda. W rzeczywistości ubezpieczyciele działają przez cały czas i nie ma w tym nic dziwnego, bo to jest ich praca i takie mają zadanie. Jeżeli biorą od nas pieniądze i zobowiązują się do jakiegoś działania, to też siłą rzeczy muszą to działanie wykonywać. Bez względu na to, czy kupujemy ubezpieczenie NNW online, czy cokolwiek innego, mamy pewność, że ubezpieczyciel za nasze składki zdecyduje się wypłacić nam ubezpieczenie w takiej wysokości, do jakiej się zobowiązał. Z pewnością nie ma tutaj mowy o żadnym wyzysku, bo w każdym państwie, w jakim jest odpowiednie prawo regulujące te tematy, istnieje też możliwość skutecznego egzekwowania należności. Trzeba tylko pamiętać o jednej rzeczy, że dany model ubezpieczenia nie gwarantuje nam pełnej ochrony w tym zakresie.

Rodzaje ubezpieczeń

Ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje nam ochronę zdrowia, a ubezpieczenie turystyczne ochronę na wypadek jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia. To są dwie różne sprawy i siłą rzeczy musimy o tym pamiętać, żeby nie wymagać o ubezpieczyciela kompleksowości, bo takowej nie jest on nam w stanie zapewnić. No chyba że zdecydujemy się na połączenie pakietów różnych ubezpieczeń w jedno. Mimo wszystko z ubezpieczeń warto korzystać, bo są one po prostu bardzo pomocne i nic nie pomoże nam tak podczas jakiegoś zdarzenia, jak właśnie kwestia różnego rodzaju ubezpieczeń. Dobry ubezpieczyciel zawsze dba o swoich klientów i stara się postępować terminowo, a także w odpowiedni sposób spełniać swoje zadania. Rezygnowanie z ubezpieczeń przez upatrywanie w nich jakichś spisków i wyłudzeń jest po prostu głupotą, bo w takiej sytuacji tracimy ochronę, która jest nam po prostu potrzebna. To natomiast jest dla nas niewątpliwie ogromna strata, gdyż nic innego nie będzie nam w stanie zapewnić takiej ochrony i wsparcia na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz