Ubezpieczenie wyjazdu na narty

Planujesz wyjazd na narty? Zależy Ci na tym, aby spędzić czas w miłym kurorcie? Jeżeli dbasz o zakwaterowanie i wyżywienie to również musisz zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Jest to ochrona dla Ciebie oraz Twoich bliskich, która gwarantuje wypłatę odszkodowania w chwili gdy dojdzie do zdarzenia losowego, na którego w końcu nie można mieć żadnego wpływu. Sporty zimowe to świetna zabawa – ale mogą być ryzykowne.

Zabezpiecz się, wykupując ubezpieczenie na narty. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyborze konkretnego produktu musisz wziąć pod lupę propozycje oferowane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Sugerując się kilkoma niezwykle istotnymi wskazówkami zdecydowanie prościej będzie Ci podjąć decyzję o wykupieniu konkretnego z nich.

Sprawdź polisę

Sprawdź, czy Twoja polisa zawiera ubezpieczenie narciarskie – jeżeli planujesz wyjazd na narty to obowiązek. Ponadto pamiętać o tym, aby dobrze dobrać sprzęt narciarski lub snowboardowy. Sprzęt powinien być dopasowany do twojego wzrostu, wagi i poziomu umiejętności. Upewnij się, że buty są wygodne i dobrze przylegają. Zmiana Twojej wagi może wpłynąć na komfort ich użytkowania. Sprawdź wiązania, upewnij się, że są odpowiednio ustawione a jeżeli nie to zadbaj o to, aby były. Z kolei jeżeli już znajdziesz się na stoku to również warto zasugerować się wskazówkami od instruktora . Jedna lub dwie przypomną Ci Twoje umiejętności. Zakładaj odpowiednie do warunków atmosferycznych gogle lub okulary. Ciemne szkła zakładaj przy słonecznej pogodzie, żółte lub pomarańczowe przy za chmurzeniach i mgle. Uważaj na słońce – im wyżej tym silniejsze jest promieniowanie UV.

Miej na uwadze swoje umiejętności

Ubezpieczenie wyjazdu na nartyKoniecznie używaj kremu z filtrem. Miej również na uwadze to, aby dopasować trasę zjazdu do swoich umiejętności. Zielona dla początkujących, niebieska dla średnio zaawansowanych, czerwona/czarna dla zaawansowanych. Korzystaj z wyznaczonych tras zjazdowych. Miej przy sobie w pełni naładowany telefon komórkowy. Miej również na uwadze, by zakładać ochraniacze i kask zwłaszcza dzieciom. Wiedz, że transport poszkodowanego narciarza, czy snowboardzisty połączony z opieką medyczną podczas podróży jest realizowany w ramach pakietu assistance za granicą wtedy, gdy nie jest on w stanie po wypadku samodzielnie wrócić do kraju. Dobrze jeżeli Twoja polisa uwzględnia ubezpieczenie assistance. Pamiętaj, że koszt transportu samolotem pasażerskim z krajów alpejskich wraz z wymaganą opieką medyczną to ok. 10 tys. zł. Koszt wykorzystania medycznego transportu samochodowego to ok. 6 zł za każdy kilometr.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz