Ubezpieczenie samochodu

Każdy kto posiada lub chce posiadać samochód, musi liczyć się z koniecznością ubezpieczenia go. Ubezpieczenia są różne. Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego, kto posiada samochód. Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, ale najczęściej jego cena jest niezwykle wysoka. Aby wyjść naprzeciw klientom, ubezpieczalnie stworzyły nowy produkt nazywający się minicasco. Minicasco jest to w zasadzie swojego działania okrojone ubezpieczenie AC.

Minicasco od ubezpieczenia AC różni się tym, że ubezpieczenie AC, wykupujemy najczęściej na cały pakiet szkód jakie mogą spotkać nasz samochód. Od zarysowanego lakieru, po całkowite zniszczenie lub kradzież. W ofercie minicasco możemy sobie wybrać, rodzaj szkody na jaką chcemy ubezpieczyć samochód, dzięki czemu łączna kwota ubezpieczenia jest mniejsza niż ubezpieczenia AC.

Zniżki na ubezpieczenie AC

Taka forma ubezpieczenia pozwala nam wypracować sobie zniżki na ubezpieczenie AC, zanim zechcemy przejść na ubezpieczenie AC, które obejmuje swoim działaniem całość samochodu oraz wszystkie niemiłe zdarzenia z nim związane.

Minicasco a auto używane

Ponadto minicsco jest bardzo korzystne dla posiadaczy aut używanych. Jeśli posiadamy auto używane (zależy to oczywiście od stanu), to niektóre uszkodzenia mniej nas obchodzą niż inne. Dla przykładu rysy na lakierze, nie są dla nas aż tak bolesne, gdyż auto mogło zostać i tak zakupione porysowane, ale strata w wyniku kradzieży jest dla nas bardzo dotkliwa. Ubezpieczenia są istotne i warto zazwyczaj oprócz polisy OC rozważyć wykup dodatkowego ubezpieczenia.

Minicasco wydaje się być do tego celu idealna opcją. Nie płacimy tak dużo jak za ubezpieczenie AC, ale jednocześnie jesteśmy zabezpieczeni przed dużym jednostkowym wydatkiem, na przykład w przypadku kradzieży. Minicasco jest bardzo dobrą opcją szczególnie dla osób o mniejszej zasobności portfela, których nie stać na opłacanie całości ubezpieczenia AC.

Firmy ubezpieczeniowe, które wprowadzają minicasco można uznać za takie, które najbardziej wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Warto sprawdzić które, firmy je oferują.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz