Ubezpieczenie nnw – jak dobrać najlepszą propozycje?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to okazuje się, że najpopularniejszy wariant polis turystycznych. Za nieszczęśliwy wypadek uznaje się nagłe zdarzenie, które doprowadziło do uszkodzenia ciała lub zdrowia ubezpieczonego. Kwota, jaką wypłaci ci ubezpieczyciel to określony procent sumy ubezpieczenia odpowiadający procentowi trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jego zadaniem jest zabezpieczenie się na wypadek zdarzeń, na które nie możemy mieć wpływu. Pojawia się jednak problem podczas doboru ubezpieczenia, ponieważ na rynku prosperuje wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferujących podobne warianty.

Kalkulator ubezpieczeń

Jak wśród nich znaleźć propozycję, która najlepiej odda potrzeby? W tym celu warto skorzystać z takiego narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczeń, który zwykle udostępniony jest na wielu stronach internetowych. Korzystając z możliwości przez niego oferowanych można szybko i sprawnie pozyskać ważne dla nas informacje, które na pewno okażą się wyjątkowo przydatne. Warto jest również wspomnieć o tym, że procent uszczerbku ustalany jest przez komisje lekarskie. Konieczne staje się zwrócenie uwagi na oferowaną sumę ubezpieczenia. Okazuje się, że według Rzecznika Ubezpieczonych, są to limity na poziomie od 5 000 do 20 000 zł. Może zdarzyć się sytuacja, że orzeczony na zdrowiu uszczerbek wyniesie 10 procent, co przy niskiej sumie ubezpieczenia w wysokości 5 000 zł daje świadczenie odszkodowawcze rzędu 500 zł.

Uniknij rozczarowania

Z kolei jeżeli nastąpi znacznie poważniejsze uszkodzenia ciała, np.: na skutek skomplikowanego złamania nogi, przyznana kwota może wywoływać twoje rozczarowanie. Pomimo wyższej składki za tego typu ubezpieczenie, lepiej wybrać wariant umowy z wykorzystaniem wyższych poziomów sum ubezpieczenia. Samo zabezpieczenie na wypadek podobnych ewentualności nie jest jedynym wariantem, który musimy wziąć pod uwagę. Bardzo ważne jest, aby suma ubezpieczenia odzwierciedlała choć po części nasze potrzeby. Jest to bardzo ważną kwestią, którą z całą pewnością musisz mieć na uwadze. Ubezpieczenie turystyczne znajduje się obecnie w ofercie większości Towarzystw Ubezpieczeniowych, z uwagi na duża konkurencję firmy starają się stale wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oferując im coraz to nowsze rozwiązania.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz