Ubezpieczenia samochodowe OC i AC

Ubezpieczenia samochodowe OC i ACMyśląc-ubezpieczenie samochodowe od razu przychodzi nam na myśl obowiązkowe ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz AC, czyli autocasco.

Warto jednak wiedzieć, że nie są to wszystkie ubezpieczenia samochodowe, jakie mają w swojej ofercie towarzystwa ubezpieczeniowe. Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem dla posiadaczy samochodów i innych pojazdów: motorów, ciągników, ale także przyczep jest odpowiedzialność cywilna, czyli OC. Chroni ono nas przed ogromnymi kosztami, jakie mogłyby obciążyć nas jako sprawców wypadku. To ryzyko bierze na siebie towarzystwo ubezpieczeniowe. Co jednak z naszym uszkodzonym w stłucze czy kolizji autem? W tej sytuacji chroni nas ubezpieczenie autocasco-AC, które jest już ubezpieczeniem dobrowolnym, ale nie warto na nim oszczędzać, ponieważ koszty naprawy przy nawet niewielkiej kolizji przekraczają wielokrotnie cenę składki. AC chroni także nasz samochód przy szkodach, przy których nie ma sprawcy, z którego polisy można by tę szkodę zlikwidować, np.: przy szkodach parkingowych, w sytuacji, gdy pod samochód wyskoczy nam zwierzę, lakier zniszczy grad lub auto zostanie nam skradzione. Warto pamiętać, że w wielu towarzystwach istnieje także ekonomiczniejsza wersja autocasco tak zwane minicasco, które nie chroni nas przed szkodami parkingowymi, ale już otrzymamy odszkodowanie w przypadku kradzieży czy szkody całkowitej. To dobre rozwiązanie dla osób ze starszymi autami, czy też kierowców, którzy nie mają zniżek w autocasco. Warto pamiętać, ze minicasco wpływa na późniejsze zniżki tak samo, jak pełna wersja tego ubezpieczenia. Ale OC i AC to nie wszystko.

Dodatkowe pakiety ubezpieczeń – na co zwrócić uwagę?

Towarzystwa oferują nam szereg doubezpieczeń. Warto przed podjęciem decyzji sprawdzić, jakie z nich mamy w standardzie, a jakie możemy dokupić, płacąc dodatkową składkę. Najpopularniejsze ubezpieczenia dodatkowe to assistance, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie szyb samochodowych, ubezpieczenie opon, ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz warta polecenia opcja ubezpieczenia ochrony zniżek zarówno w OC, jak i AC, która pozwala na likwidacje jednej szkody w okresie ubezpieczeniowym bez wpływu na zniżki w następnym. Więcej na stronie https://www.mtu24.pl/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz