Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

Może zdarzyć się także i tak, że osoba ubezpieczona będzie jednocześnie posiadała dwa lub nawet więcej pakietów ubezpieczeniowych, chroniących przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Wbrew pozorom nie jest to tak rzadko spotykane jak by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Jak najbardziej takie sytuacje mogą się po prostu zdarzać. Najbardziej klasycznym przykładem jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków wykupione na przykład w zakładzie pracy przy innych ubezpieczeniach grupowych, a co za tym idzie korzystniejszych finansowo dla tych, którzy ubezpieczenia wykupują.

Ubezpieczenia turystyczne

Jednocześnie też taka osoba może wykupić kolejne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków wraz z ubezpieczeniem turystycznym, kupowanym przecież przed wyjazdem turystycznym. Oznacza to, że w danym momencie tak naprawdę dana osoba jest chroniona przez dwie różne polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo, ale już z reguły w mniejszym stopniu w pewnym zakresie przynajmniej ochronę dawać może tutaj polisa na życie, która także chronić może przed różnego rodzaju zdarzeniami losowymi. Dlatego też, należy pamiętać o posiadanej ochronie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenia od NNW kupowane na przykład w ramach ubezpieczeń grupowych chronią nie tylko w pracy, ale także i poza nią. W ten sposób ubezpieczony może posiadać o wiele lepszą ochronę ubezpieczeniową.

Gdzie po odszkodowanie?

Jeśli do wypadku faktycznie dojdzie, to po odszkodowanie jak najbardziej zgłosić można się z tytułu każdej posiadanej przez siebie polisy, co spowoduje, w razie oczywiście uznania odpowiedzialności ubezpieczyciela, wypłatę należytego odszkodowania z każdej z posiadanych polis. Wysokość samego odszkodowania uzależniona będzie już od posiadanego wariantu ubezpieczenia oraz także od tego w jakim stopniu zakwalifikowany zostanie procent uszczerbku na zdrowiu. Na podobnej zasadzie ubiegać można się także o inne odszkodowania, co jest chyba dla każdego zrozumiałe. Posiadanie większej liczby ubezpieczeń oznacza także wyższe koszty składkowe dla ubezpieczonego, jednak na przykład przy wyjazdach turystycznych warto mieć dodatkowe ubezpieczenie tego rodzaju.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz