Ubezpiecz swój telefon

Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego to zupełnie inny produkt niż ubezpieczenia majątkowe. Tradycyjne polisy wymieniają ryzyko, od których ubezpieczamy nasz dobytek. Jeżeli z kolei chodzi o sprzęt mobilny to ubezpieczany jest on od wszelkiego ryzyka, czyli nie są wymieniane ryzyka, a jedynie występują pewne wyłączenia odpowiedzialności.

W zasadzie nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, co stanie się z naszym sprzętem w chwili, gdy zostanie on zniszczony albo skradziony. Telefony komórkowe od kilku lat są tak popularne, że liczba ich użytkowników przewyższa liczbę tych korzystających z telefonów stacjonarnych.

Ceny różnych urządzeń

Obok telefonów komórkowych do powszechnego użytku weszły również laptopy. Ceny tych urządzeń są coraz niższe i przez co stają się przystępniejsze szerszej grupie klientów. Wraz z liczbą sprzedawanych urządzeń zwiększyło się niebezpieczeństwo utraty lub zniszczenia takiego sprzętu. Telefon komórkowy możemy ubezpieczyć zarówno przy zakupie, jak i później. W zasadzie od samego klienta zależy, w którym momencie się to stanie. Klient może wybrać wariant pełny, ograniczony i kradzieżowy. Najważniejsze jest, aby dobrać pakiet do indywidualnych potrzeb. Wariant pełny obejmuje ochronę w zakresie skutków kradzieży z włamaniem oraz wszelkich uszkodzeń mechanicznych nie objętych gwarancją producenta. Ubezpieczenie telefonu komórkowego oferuje dwie różne opcje – ubezpieczenie do pierwszej naprawy lub też kradzieży telefonu. Wymienia się również wariant drugi, czyli ubezpieczenie do pierwszej kradzieży i to bez względu na liczbę ewentualnych napraw. Ubezpieczenie telefonu, które obejmuje wariant ograniczony to warto zaznaczyć, że dotyczy on wyłącznie ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ochrony uszkodzeń mechanicznych, które nie są objęte gwarancją.

Kilka wariantów

Ubezpiecz swój telefonW ramach podobnej polisy oferowanych jest kilka wariantów: wymiana telefonu na nowy w przypadku kradzieży lub dewastacji, naprawa lub wymiana telefonu na nowy, jeżeli nasz aparat uległ uszkodzeniu, telefon zastępczy na czas trwania likwidacji szkody oraz zwrot kosztów połączeń do 4000 zł jeżeli chwili, gdy doszło do kradzieży ktoś korzystał z ubezpieczonego telefonu. Warto jest wspomnieć, że najlepiej skorzystać z rozwiązań, które oferują ubezpieczenie telefonu, które obowiązuje na całym świecie, a składka ubezpieczeniowa jest doliczana do miesięcznego rachunku. Wysokość składki wyliczana jest do rynkowej ceny aparatu telefonicznego. Telefon komórkowy można również ubezpieczyć w ramach pakietów ubezpieczeń dostępnych np. przy takim produkcie jakim jest ubezpieczenie nieruchomości. Jeżeli telefon zostanie nam skradziony, ubezpieczyciel pokryje wszelkie szkody, a koszty napraw realizowanych poza gwarancją zostaną nam zwrócone. Na tej stronie znajdziesz kilka ciekawych porad odnośnie ubezpieczenia telefonu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz