Trzy powody, dla których nie należy rezygnować z wizytówek

Czy w dobie cyfryzacji papierowe wizytówki firm mają jeszcze sens? Nie brakuje osób uważających, że ich posiadanie nie jest już koniecznością, okazuje się jednak, że osoby te nadal pozostają w mniejszości. Zwolennicy wizytówek nie tylko istnieją, ale również są w stanie przedstawić mocne argumenty na rzecz ich posiadania.

Po pierwsze – skuteczna promocja niewielkim kosztem

Jeśli nasza firma ma osiągnąć sukces, oczekuje się od niej, że szybko zaistnieje w pamięci osób korzystających z jej towarów i usług. Niewielka jest jednak szansa na to, że będziemy mogli nieustannie im towarzyszyć przypominając o naszym istnieniu. Na szczęście, wizytówki mogą spełniać taką funkcję. Ich druk nie kosztuje dużo nawet, jeśli stawiamy nie tylko na ilość, ale i na jakość tego rodzaju produktów. Co więcej, okazji do ich wręczenia nigdy nie brakuje. Można przekazywać je partnerom biznesowym i uczestnikom spotkań branżowych, można dodawać do zamówionych towarów, można też wręczać je po wykonaniu usługi. Żywotność niewielkiego kartonika jest zaskakująco długa. Wiele osób, nieoczekiwanie dla samych siebie, odkrywa, że ma go pod ręką i że w każdej chwili może z niego skorzystać, a firma tylko na tym zyskuje.

Trzy powody, dla których nie należy rezygnować z wizytówek

Po drugie – znak profesjonalizmu

Choć druk wizytówek nie kosztuje nas zbyt wiele, one same są odbierane jako dowód na to, że mamy do czynienia z profesjonalną firmą. Wychodzimy z założenia, że skoro dany podmiot zadbał o ich przygotowanie, najprawdopodobniej liczy się ze swoimi klientami i ma nadzieję na to, że jego obecność na rynku nie będzie krótka. Wszystko to sprawia, że i my – jako klienci – podświadomie umieszczamy taką firmę na liście tych, które zasługują na zaufanie.

Po trzecie – reklama o długim czasie trwania

Wspomniany już szacunek, jaki klienci mają do wizytówek, pociąga za sobą jeszcze jedną korzyść. O ile ulotka niemal natychmiast trafia do kosza na śmieci, o tyle ten niewielki karton znajduje miejsce w notesie, portfelu i kalendarzu, Dzięki temu jest łatwy do odnalezienia i wykorzystania w celu nawiązania kontaktu z firmą.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz