Sztuka – otaczający nas świat

Sztuka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Dźwięki, widoki od zawsze były z człowiekiem, miały na niego wpływ. Postrzeganie kultury zmieniało się wraz z cywilizowaniem człowieka. Zaczął on coraz więcej dostrzegać, ukazywać, rozumieć. Kultura nie jest jednolita, i to jest jej główną cechą. Muzyka, film i fotografia są jej nieuniknioną częścią. Każdy ma swoje upodobania, ulubiony nurt w sztuce. Dźwięki i obrazy działają na każdego indywidualnie. Jedną z odnóg kultury jest fotografia. Zatrzymywanie ulotnej chwili, poprzez jeden ruch. Jednak nie wystarczy tylko jeden prosty ruch, należy też mieć „dobre oko”.

Odkrywanie swoich pasji

Sztuka - otaczający nas światNiektórzy rodzą się z tym talentem, zaś reszta korzysta z pomocy innych. Warsztaty fotograficzne dają nam możliwość rozwijania się i odkrywania w sobie pasji. Uczą nas technik fotografii, estetyki. Nasze poświęcenie przekłada się na zdjęcia, które tworzymy. Warto zainwestować we własny rozwój duchowy, rozwijać swoje pasje. Warsztaty fotograficzne dają nam możliwość poznania świata i natury na nowo. Uczą nas wszystkiego „od początku”.

Malarz jako obserwator

Pokazują jak patrzeć i dostrzegać piękno w prostocie. Sztuka nie ma jednolitego znaczenia. Jest nieograniczona tak jak i jej postrzeganie. Poprzez sztukę nadawca komunikuje się z odbiorcą tj. malarz z obserwatorem, natura z człowiekiem, muzyka ze słuchaczem. Każdy nurt w sztuce chce przekazać coś innego, coś tajemniczego, ale zarazem prostego. Sztuka jest nieuniknioną częścią egzystencji człowieka. To ona kształtuje jego charakter, doskonali go. To nie one są dla człowieka, jednak człowiek dla nich.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz