Sprawozdawczość finansowa

Sprawozdawczość finansową może dla nas wykonać prywatna księgowa, jak i zewnętrzna firma zajmująca się sprawozdaniami finansowymi. Taka dokumentacja to nic innego jak przedstawienie informacji o firmie dla osób z zewnątrz. Zazwyczaj, takie sprawozdania są przedstawiane w języku polskim oraz w naszej, krajowej walucie, jaką są polskie złote.

Jest również ustawa, które reguluje sprawozdawczość finansową, wyróżnia się w niej dwie grupy, czyli jednostki, które podlegają sprawdzaniu co rak, jak i pozostałe jednostki. Największe sprawozdawczość finansowa sprawozdania roczne i najczęstsze są to sprawozdania tworzone przez banki, jak i instytucje finansowe.

Profesjonalna firma

Zawsze na koniec roku, są oni zobowiązani do stworzenia tak owej. Przepisy określają też co powinno znaleźć się w takim sprawozdaniu. Dlatego każde sprawozdanie, musi być bardzo dokładnie i rzetelnie przygotowane, dlatego też zaleca się zlecenie takiego zadania profesjonalnej firmie z zewnątrz. Na naszym rynku istnieje także bardzo dużo zewnętrznych firm, które świadczą usługi kadrowe oraz usługi płacowe. Zlecając usługi kadrowo płacowe innej firmie, automatycznie oszczędzamy nasze ciężko zarobione pieniądze, które musielibyśmy wydać na zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych osób, które pod szyldem naszej firmy, zajmowałyby się zadaniami, które obejmują usługi kadrowo płacowe.

Zadania dla firmy zewnętrznej

Do zadań zewnętrznej firmy będzie między innymi zajmowanie się sprawami związanymi z zatrudnieniem, jak i zwolnieniem pracowników, wypłacaniem wynagrodzeń, a także premii uznaniowych. Ponadto będzie ona sporządzać archiwa z danymi naszych pracowników, tworzyć dla nich świadectwa pracy, a także indywidualne sporządzanie umów, które będą zawierane z naszymi potencjalnymi, przyszłymi pracownikami. Usługi płacowe, to także usługi obejmujące sporządzanie deklaracji rozliczeniowych do zus, a także do urzędu skarbowego. Ponadto firma świadcząca dla nas takie usługi, jest zobowiązana sporządzić dla nas, a raczej dla każdego pracownika, rocznej deklaracji PIT-11/8B, taka deklaracja jest sporządzana zarówno dla obecnych pracowników, jak i dla tych, którzy zostali zwolnieni w ciągu roku.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz