Sposoby na wybielanie zębów

16 Sty

Sposoby na wybielanie zębówCzy twoje zęby straciły dawny blask i pokryły się szarym lub żółtym osadem? Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że zęby mogą ciemnieć wraz z wiekiem, ale ich kolor może zmieniać się również pod wpływem niektórych pokarmów, napojów, a nawet płynów do płukania jamy ustnej. Jednak możliwe są one do wybielenia za sprawą specjalistycznych środków dentystycznych lub specyfików przygotowanych domowymi sposobami. Wiele praktycznych informacji w ich temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych. Wybielanie zębów to bardzo złożony temat, a na rynku dostępnych jest całe mnóstwo środków, które sprawiają, że można pogubić się w wyborze określonego rozwiązania.

Przebarwienia szkliwa

Wiele z nich zapobiega również późniejszym przebarwieniom. Spośród środków dostępnych na rynku warto jest wybrać te, które najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku. Preparatów to wybielania zębów jest całe mnóstwo na rynku – pasty, paski, płyny do wybielania zębów. Kupisz je w aptece i drogerii. Te ogólnodostępne zawierają łagodny środek wybielający, który rozjaśnia pożółkłe zęby. Z kolei jeżeli chodzi o pasty to one zawierają substancje ścierne i chemiczne, które zajmują się usuwaniem osadu z powierzchni zębów. Dostępne są również żele do wybielania zębów – to one zawierają nadtlenek karbamidu.

Łagodne substancje ścierne

Najprościej rzecz ujmując jest to środek wybielający, który zajmuje się rozjaśnianiem przebarwień zarówno powierzchownych, jak i tych głębokich. Taki żel jest w stanie pomóc w przypadku osadów z kawy, czy też herbaty. Dostępny jest w kilku wersjach. Pasty takie zawierają łagodne substancje ścierne, chemiczne i polerujące, które delikatnie oczyszczają zęby. W przeciwieństwie do stosowanych w żelach lub paskach wybielaczy, pasty nie zmieniają naturalnego koloru zębów. Wybielanie zębów to złożony proces i temat na pewno warto jest przedyskutować ze stomatologiem. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że niektórzy wolą stare, sprawdzone sposoby na wybielanie zębów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz