Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?Aby mieć pieniądze na założenie jednoosobowej firmy wcale nie trzeba brać kredytu w banku. Okazuje się, że znacznie korzystniejsze są pożyczki z instytucji samorządowych i urzędów pracy. Pamiętaj o tym, że w każdym województwie działają fundusze pożyczkowe, a ich lista znajduje się na stronie internetowej Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych. O podobny fundusz na twoim terenie warto jest zapytać w urzędzie miasta i gminy, bo one są bardzo często udziałowcami funduszy pożyczkowych. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że są to instytucje samorządowe, które zajmują się wspieraniem przedsiębiorców na swoim terenie.

Działalność gospodarcza

Zalecane jest jednak pozyskanie pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rozkręcenie firmy. W tym też celu należy udać się do siedziby funduszu pożyczkowego i zapytać, jakie warunki potrzeba spełnić, aby móc uzyskać pożyczkę. Wtedy to będziesz mógł otrzymać formularz wniosku. Do niego należy wpisać rodzaj działalności, jaką chcesz rozpocząć, swój stan majątkowy, zobowiązania w bankach, kwotę pożyczki, o jaką wnioskujesz. O pożyczkę na działalność gospodarczą możesz wystąpić również do urzędu pracy. Pamiętaj o tym, że od 2014 r. będą obowiązywać zupełnie nowe zasady udzielania pożyczek.

Dofinansowanie UE

Po podobne informacje z dofinansowanie Unii Europejskiej potrzeba jednak zgłaszać się do punktów konsultacyjnych np. w wojewódzkim urzędzie pracy, także w urzędzie marszłkowskim. Zajmują się one wdrażaniem programu takiego jak wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Usługi tego typu miejsc otwierają zupełnie nowe drogi wobec czego warto jest zdawać sobie sprawę z tego faktu. Ponadto możesz starać się też o zupełnie bezzwrotną dotację do 50 tys. zł na rozpoczęcie działalności albo pożyczkę też do 50 tys. zł, na korzystnych warunkach. Zdecydowanie warto jest wykorzystać podobne możliwości ponieważ niosą one ze sobą niebywałą korzyść.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz