Sieć transportowa motorem dla rozwoju miasta

26 Kwi

Sieć transportowa motorem dla rozwoju miastaKiedy myślimy o nowoczesnych aglomeracjach miejskich, które stanowią krajowe i międzynarodowe węzły i centra komunikacyjne, nie wyobrażamy sobie aby nie posiadały one lotniska albo kilku lotnisk. Z reguły jedno lotnisko ma status państwowy i przyjmuje loty obsługiwane przez linie narodowe państw. Drugie i trzecie lotnisko są lotniskami przeznaczonymi dla tak zwanych tanich linii lotniczych. Te są zazwyczaj oddalone od centrum miasta od 50 do 100 kg.

Międzynarodowe lotnisko jest absolutnie konieczne dla dużych miast aby mogły się rozwijać i skupiać wokół siebie pomniejsze miejscowości. Transport lotniczy obejmuje nie tylko przewóz ludzi, który ułatwia handel i napędza turystykę. Stanowią także ogromnie ważne dla rozwoju handlu centra komunikacyjne.

Punkty tranzytowe

Metropolia, dysponując lotniskiem automatycznie staje się punktem tranzytowym dla towarów i usług. Ułatwiając ich przepływ, miasto automatycznie wzbogaca się. Powstają nowe miejsca pracy, chociażby związane z obsługą samego lotniska, zapleczem technicznym, samolotami, cłem i kontrolą osobową podróżnych. Gdy miasto posiada lotnisko, kwitnie transport handlowy – międzynarodowe przesyłki lotnicze, transport palet i kontenerów staje się codziennością. Otwierane są firmy transportowe, hale magazynowe, co napędza ekonomię miasta. Codziennie ładowane i rozładowywane są przesyłki paletowe. Należy pamiętać, że eksport i import towarów, pośrednio, w podatkach, zasila budżet miasta, przez co to staje się jeszcze bogatsze.

Infrastruktura transportowa

Dobrze, gdy infrastruktura transportowa miasta posiada rozbudowany system komunikacyjny. Należą do niego tak przystanki, dworce, linie tramwajowe i autobusowe. Rozbudowana sieć połączeń transportowych powinna posiadać także parking lotnisko, niezwykle korzystne jest również otwarcie miasta na rzekę czy morze i port.

Wszystkie te elementy systemu komunikacyjnego są niezbędne aby miasto mogło swobodnie i harmonijnie rozwijać się aby w przyszłości osiągnąć status i znaczenie metropolii. Należy pamiętać, że czym gęstsza sieć połączeń, dróg, węzłów przeładunkowych, tym lepiej dla danego miasta.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz