Sekrety batonów proteinowych

Na polskim rynku spożywczym coraz więcej jest takich produktów, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Zalicza się do nich między innymi specjalne batony określane mianem proteinowych. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one od klasycznych batonów towarzyszących nam już od dziesięcioleci. Ich producenci zapewniają jednak, że jest to znakomite pożywienie tak dla sportowców, jak i dla osób, które chcą kontrolować swoją wagę.

Przeznaczenie

Batony proteinowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że mają wyjątkowo wysoką wartość energetyczną. Co za tym idzie, są produktami bogatymi zarówno w białko, jak i w węglowodany. Ich głównymi odbiorcami są sportowcy, także osoby odchudzające się sięgają po nie jednak chętnie wiedząc, że będzie to przekąska znacznie zdrowsza niż klasyczny baton. Nie stanowią zamiennika posiłków, a raczej rozwiązanie problemu głodu, który pojawia się między posiłkami.

Skład

Gdy przytaczamy założenia teoretyczne, nie możemy nie zgodzić się z tym, że trudno o lepszą przekąskę. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie wszystkie batony tego rodzaju są wolne od wad. Różnice pomiędzy nimi najłatwiej poznać analizując ich skład. Większość ma się czym pochwalić, na polskim rynku nie brakuje jednak i takich, po które zwyczajnie lepiej nie sięgać.

Sekrety batonów proteinowych

Oczywiście, najważniejszym składnikiem batonów proteinowych jest białko, już na tym poziomie widać jednak pierwsze istotne różnice. Podczas gdy w jednych batonach stanowi ono aż 47 procent ich wartości energetycznej, w innych jego udział procentowy spada niemal dwukrotnie. Batony posiadają w swoim składzie także cukry proste, tłuszcze trans (warto poświęcić im szczególnie dużo uwagi rezygnując z batonów, w których pojawiają się one w nadmiarze, tłuszcze nasycone, a nawet sztuczne barwniki, konserwanty, środki wypełniające oraz substancje słodzące sztucznego pochodzenia.

Zdrowie

Batony proteinowe są smaczne, a wysoka zawartość białka w ich składzie umożliwia szybkie zregenerowanie sił. Sięganie po nie trudno uznać za wykroczenie przeciwko zdrowiu, choć nie powinniśmy jeść ich w nadmiarze zwłaszcza, jeśli wcześniej nie sprawdziliśmy ich składu.

Więcej na https://ebakalland.pl/batony/batony-proteinowe.html

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz