Różowe kwiaty

W zależności od okazji wybieramy różne rodzaje kwiatów. Związane jest to przede wszystkich z ich ogólnie przyjętą symboliką, dotyczącą zarówno koloru wręczanych kwiatów, jak i ich odmiany. Chcąc dostosować bukiet do danej okazji, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Na początek należałoby się zastanowić kim jest dla nas osoba, którą planujemy obdarować i jakie relacje nas z nią łączą. Jeśli jest to ktoś bliski, możemy pozwolić sobie na więcej. Natomiast jeśli łączą na relacje zawodowe, oficjalne i tym podobne, nie możemy puścić wodzy fantazji.

Frywolność

Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć to okazja wręczania kwiatów. Oczywiście inaczej będzie wyglądał bukiecik urodzinowi czy walentynkowy, inaczej natomiast wiązanka pogrzebowa czy wieniec pogrzebowy. Od czego należałoby zacząć? Może na początek od kolorystyki, jaką posiadać ma nasza kwiatowa kompozycja. W przypadku podniosłych okazji, należy wybierać kolory stonowane, zarówno jeśli chodzi o same kwiaty, jak i ich przybranie. Choć obecnie można pozwolić sobie na większą frywolność, różowe kwiaty nie będą pasować w sytuacjach biznesowych, lepiej zaprezentują się kwiaty czerwone, żółte, kremowe i tym podobne. Kiedy wybrać róże? Nadają się one na wiele okazji, utarło się jednak, że wręczają je sobie zakochani. A więc, wybierając kwiaty dla ukochanej, powinniśmy postawić na ten gatunek.

Gerbery

W bardziej oficjalnych chwilach, lepiej wybrać gerbery, margaretki czy goździki. Jeśli chodzi o margaretki kwiaty te przyjęło się również kupować na pogrzeb. Nie możemy jednak trzymać się tej zasady, gdyż margaretki nie oznaczają jedynie żałoby. Mają one radosne kolory i raczej uznaje się je za wiosenne kwiaty – odpowiednie na wiele okazji. Uniwersalną odmianą są goździki. W rozmaitych kolorach można wręczać ja w przypadku wielu okoliczności. Zwykle kupujemy je jednak na urodziny czy imieniny. Natomiast przyjęło się, że tulipany wręczamy w związku z ogólnokrajowo obchodzonymi dniami takimi jak dzień matki, babci, dzień kobiet. Jeśli chcemy lepiej poznać symbolikę kwiatów lub nadal nie do końca jesteśmy przekonani, jaki bukiet wybrać, zawsze możemy poradzić się specjalistów od układania kwiatowych kompozycji, których spotkać można w każdej kwiaciarni.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz