Ratowanie sytuacji rynkowej

Ratowanie sytuacji rynkowejKłopoty sektora budowlanego i nieruchomości rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych już w 2007 roku, ale do Europy z całą siłą recesja dotarła nawet z dwuletnim opóźnieniem. Chociaż w USA na kryzys nałożyło się wiele różnych czynników, to analitycy rynkowi są zgodni, że bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości nadmuchiwana nie tylko przez spekulantów, ale zainteresowanych przesadnym pompowaniem wartości nieruchomości deweloperów i banki sprzedające kredyty hipoteczne – musiała w końcu pęknąć i doprowadzić do tak bolesnej zapaści.

Sektor nieruchomości

Chociaż w Polsce kryzys nie był aż tak widoczny, a sektor nieruchomości w Polsce nie był tak mocno przewartościowany przez spekulantów, to także deweloperzy Wrocław czy Warszawa musieli na przestrzeni ostatnich sześciu lat bardzo poważnie zastanowić się nad swoim modelem biznesowym i strategią dochodzenia do założeń ekonomicznych. Budowanie nowych osiedli czy masowo powstające mieszkania rynek pierwotny Wrocław wcale nie musi przynosić korzyści, jeśli nie jest poprzedzone odpowiednimi analizami rynkowymi, badaniem potrzeb konsumentów i rozważnym planowaniem wydatków budżetowych oraz kosztorysem.

Projekty budowlane

Największe projekty budowlane bywały więc na przestrzeni ostatnich lat wstrzymywane lub odkładane na później, ale dzisiaj sądząc po ociepleniu atmosfery wśród inwestorów można oczekiwać dynamicznego wzrostu inwestycji w sektorze budowlanym. W szczególności zaś to nowe mieszkania Wrocław wydają się być tym towarem, który ludzi interesuje obecnie najbardziej. Dostępność mieszkań jest teoretycznie wysoka, ale sądząc po niektórych ogłoszeniach – nie brakuje deweloperów, którzy jeszcze przed ukończeniem danej inwestycji już mają wszystkie mieszkania deweloperskie Wrocław sprzedane. Klientów, którzy widząc nowe osiedla powstające w interesującej ich lokalizacji, chcą natychmiast podpisać przedwstępną umowę kupna-sprzedaży lokalu z deweloperem, wciąż przybywa. A każdy developer Wrocław cieszy się z takiego obrotu sprawy, albowiem gwarantuje mu to możliwość natychmiastowego rozpoczęcia nowej inwestycji.

Zobacz więcej na: https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz