Profilaktyka i posiłki

Profilaktyka i posiłkiW wielu dziedzinach pracy i w wielu zakładach praktykowane jest podawanie posiłków pracownikom. Nie jest to bynajmniej dobra wola pracodawcy, a istotny wymóg, który wynika bezpośrednio z zapisów kodeksów pracy, regulaminów zakładów i innych podobnych dokumentów mających moc prawną.

Zagwarantowanie bezpieczeństwa pracy swoim pracownikom jest bardzo istotną rzeczą i praktycznie każdy pracodawca powinien mieć na uwadze zagwarantowanie swoim pracownikom odpowiednich warunków realizacji obowiązków zawodowych oraz bezpieczeństwo w trakcie jej wykonywania. Dlatego też regularnie są wykorzystywane takie rozwiązania, jak posiłki profilaktyczne, dedykowane dla pracowników, którzy wykonują prace fizyczne pod wysokim obciążeniem i są poddani oni wyjątkowo niekorzystnym działaniu czynników zewnętrznych.

Komu przydzielić posiłki?

Przydzielenie tego rodzaju posiłków jest zależne od tego, jaki jest wiek, płeć oraz warunki pracy danego pracowania. Żeby to dobrze sprecyzować, powstały liczne listy i wymogi obejmujące prace, w których to posiłki regeneracyjne są autentycznie bardzo dobre i będą świetną opcją dla pracowników. Posiłek ten gwarantuje odzyskanie utraconych kalorii w trakcie pracy.

Posiłek prawem pracownika

Niektóre rodzaje wykonywanej pracy mogą generować starty rzędu nawet 2000kcal/ dobę, co jest poważnym ograniczeniem. Przekroczenie dziennego zapotrzebowania na energie niemalże dwukrotnie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia pracowników. Dlatego też decyduje się na zastosowanie odpowiednich narzędzi zabezpieczających warunki pracy oraz ich bezpieczeństwo zdrowotne po powrocie do domu. Każdy pracujący ma prawo do swoistego ekwiwalentu kalorycznego, który został utracony w wyniku wykonywanej pracy. Pozwala to bezpośrednio wspierać prace, podnosi jej efektywność i poprawiać relację z pracownikami, którzy wiedzą, że są ważni dla swoich pracodawców. Nie ma co się ograniczać i warto zastosować nowoczesne posiłki w profilaktyce wielu niekorzystnych zdarzeń zdrowotnych i licznych problemów, które mogą tutaj wystąpić.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz