Profesjonalny mailing

11 Kwi

Profesjonalny mailing Istnieją specjalne przepisy prawne, których zadaniem jest dokładnie określanie pod jakimi warunkami można wciągnąć kogoś na swoją listę mailingową. Mailing tradycyjny to może wydawać się błaha sprawa, ale należy przestrzegać tych zasad, ponieważ w innym wypadu można zostać pociągniętym do poważnych konsekwencji. Jeżeli Twój dostawca usług mailingowych zapewne posiada swój regulamin określający, jakiej zgody potrzebujesz, żeby móc wysyłać newslettery do innych to konieczne staje się zapoznanie z tego typu informacjami. Sprawdź jak te reguły odnoszą się do ciebie i do twoich klientów.

Zgoda osoby zainteresowanej

Zdecydowanie najlepszą będzie bezpośrednia zgoda osoby, która jest zainteresowana otrzymywaniem newslettera na swój adres e-mail. Jeśli dodatkowo jesteś w stanie przedstawić użytkownikowi próbkę, tego co mu będziesz mógł zaoferować tym lepiej dla ciebie. Ludzie mogą zapomnieć, że wyrazili zgodę na subskrypcję newslettera stąd też w pierwszym mailu należy krótko przedstawić skąd będzie pochodzić newsletter i poprosić o potwierdzenie subskrypcji.Bardzo ważne jest również to abyś zadbał o zgodność poszczególnych newsletterów z przedstawionym przy subskrypcji tematem. Nawet jeżeli postąpiłeś zgodnie z prawem i uzyskałeś bezpośrednią zgodę od swoich subskrybentów to nie oznacza to jeszcze, że będą oni skłonni czytać każdy twój e-mail.

Informacja dla subskrybentów

Postaw się w sytuacji swojego klienta: czy kiedykolwiek zgodziłeś się otrzymywać informacje o promocjach danego produktu bez zamiaru ich czytania? Koniecznie musisz wysyłać subskrybentom jedynie istotne i cenne z ich punktu widzenia informacje. Zdecydowanie nie warto wysyłać ludziom różnych informacji tylko po to, aby zapisali się na twoją listę mailingową. Bardzo ważne jest abyś dobrze zastanowił się nad, co naprawdę może im się przydać i czego od ciebie mogą oczekiwać. Zaprojektuj newsletter mając na względzie cel, który chcesz osiągnąć. Mailing tradycyjny to jedno z rozwiązań, po które zdecydowanie warto jest sięgnąć.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz