Pomysły na ścianę dekoracyjną

Pomysły na ścianę dekoracyjnąNiebanalną dekorację ściany można zrobić w prosty sposób. Do wyboru mamy mnóstwo materiałów: panele, tapety (także resztki), farby, beton architektoniczny.

Panele ścienne

Można je wykorzystać do dekoracji jednej ze ścian salonu. W salonie urządzonym w stylu klasycznym najlepiej sprawdzą się panele, które imitują naturalne drewno. Ich zaletą jest prosty montaż, przystępna cena oraz możliwość montowania nie tylko w pionie, ale także w poziomie. W minimalistycznie urządzonych loftach w roli okładzin ściennych warto wykorzystać także płyty z betonu architektonicznego.

Tapety

Szybki sposób na dekorację ściany to naklejenie tapety. Do wyboru mamy wiele różnorodnych wzorów i faktur. W kuchni sprawdzą się winylowe tapety imitujące ceramiczne kafelki. Z resztek tapet w roślinne czy kwiatowe motywy możemy wykonać na ścianę aplikację. Wystarczy tylko wyciąć wybrany motyw i przylepić go do ściany. Jeszcze inne rozwiązanie to fototapety. Wybór motywów na fototapetach jest ogromny. Łatwo więc dostosujemy wzór do ogólnego wystroju wnętrza.

Farby

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie farby tablicowej. Ściana pomalowana tą farbę zamieni się w tablicę. Możemy nią pomalować jedną ze ścian w kuchni. Zamiast przyczepiać na lodówkę mnóstwo karteczek, wszelkie niezbędne informacje (na przykład listę zakupów) zapiszemy wprost na ścianie. Posługując się akrylową emulsją i gotowym szablonem możemy też na ścianie namalować drzewo. Jeśli namalujemy je w przedpokoju i zamocujemy na jego gałęziach haczyki stworzymy nie tylko oryginalną, ale także praktyczną dekorację ściany – nasze drzewko zamieni się w wieszak. Takie drzewo możemy też namalować na jednej ze ścian pokoju dziennego. Wtedy gałęzie wykorzystamy jako miejsce na rodzinną galerię zdjęć. W sklepach dostępne są także dekoracyjne wałki. Są wśród nich między innymi wzorzyste wałki, którymi możemy nanieść wzór na całą ścianę. Są też tak zwane wałki paskowce, zrobimy nimi tylko wąski szlaczek na ścianie.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w naszych wnętrzach jest oryginalne udekorowanie tylko jednej ze ścian.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz