Pizza: danie, które Polacy pokochali

Kuchnia włoska to mnóstwo naprawdę smacznych, pełnych aromatów potraw. Jedną z nich jest bardzo lubiana u nas pizza. Wrocław to natomiast jedno z tych miast, w którym pizzę zjemy bez najmniejszego problemu.

Obecnie praktycznie w każdym polskim mieście znajduje się przynajmniej jeden lokal serwujący pizzę. W największych miastach takich lokali jest całe mnóstwo. Zobaczmy dlaczego tak lubimy pizzę, a także co najczęściej na niej znajdziemy.

Pizza: danie, które Polacy pokochali

Dlaczego pizza jest tak popularna?

Pizza jest daniem stosunkowo prostym. Jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Sprawia to, że nie jest ona daniem drogim. Tak naprawdę większość z nas może sobie z powodzeniem pozwolić na zjedzenie pizzy w pizzerii. Jednocześnie jest to potrawa bardzo smaczna, a wielość dodatków sprawia, że każdy ma szansę skomponować pizzę według własnych upodobań smakowych. Jest to także danie sycące. Już dwoma kawałkami można się naprawdę dobrze najeść.

Jakie dodatki są najpopularniejsze?

Do popularnych dodatków do pizzy zalicza się oczywiście mięso. Szynka jest wybierana najczęściej. Zaraz za nią plasuje się kiełbasa. Z włoską pizzą bardzo dobrze komponuje się tradycyjna polska wiejska kiełbasa. Można do niej dodawać również salami, które także jest chętnie wybieranym dodatkiem. W wielu pizzeriach serwowana jest także pizza z boczkiem.

Do dodatków, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie pizzy zalicza się pieczarki, a także cebulę. To typowo polskie dodatki, które idealnie wpisują się w nasze upodobania smakowe. Często wybieramy również oliwki, paprykę, ananasa.

Pizza hawajska

Wspomnieliśmy o ananasie, jako popularnym dodatku do pizzy. Jest to niezbędny składnik pizzy hawajskiej, którą Polacy bardzo lubią. Oprócz ananasa na takiej pizzy znajdziemy ser oraz szynkę. Warto dodać, że pizza hawajska nie wywodzi się z Włoch. Wymyślili ją Amerykanie. Szybko zdobyła jednak serca ludzi na całym świecie.

Pizza jest daniem, które pojawiło się jako potrawa biednych ludzi. Dzisiaj jej popularność jest ogromna. Możemy zjeść ją praktycznie w każdym zakątku globu.

Sprawdź menu pizzerii Dominium na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz