Pędzle: akcesoria niezbędne do wykonania makijażu

Pędzel do nakładania pudru to tylko jeden spośród wielu rodzajów pędzli do wykonywania make-upu. Rodzajów pędzli do makijażu jest dzisiaj mnóstwo, skompletowanie całego zestawu zajmie nam mnóstwo czasu. Skompletowanie całego zestawu nie zawsze jest też konieczne. Są jednak takie pędzle do twarzy, które są bardzo potrzebne do wykonania codziennego makijażu.

Do korektora

Jest przeznaczony pędzelek z lekko zaokrąglonym czubkiem. Jest on sztywny, płaski i bardzo precyzyjny. Dzięki temu, że na końcu zwęża się, umożliwia aplikację kosmetyku w trudniej dostępnych miejscach (na przykład na krostkach). Aby korektor stopił się ze skórą, nakładamy go w problematycznych miejscach pędzelkiem, a następnie dokładnie go rozcieramy.

Do podkładu

Jest szeroki, zaokrąglony i raczej płaski. Ma sztywne, ale śliskie włosie. Jego duża powierzchnia sprawia, że jest mało precyzyjny. Jest doskonały do nałożenia na całą powierzchnię twarzy płynnego podkładu. Możemy go również użyć do rozprowadzenia korektora pod oczami oraz do konturowania bocznych krawędzi nosa. Podkład nakładamy energicznie od środka twarzy na boki, rozcieramy go w trudno dostępnych miejscach bokiem pędzla.

Pędzle: akcesoria niezbędne do wykonania makijażu

Do różu

Pędzel do różu musi być bardziej płaski i mniejszy niż pędzel do pudru. Powinien też był półokrągły, ewentualnie ścięty z jednej strony. Aby na policzkach nie pozostały plamy, kosmetyk nakładamy delikatnie i z umiarem. Róż nakładamy od ucha do środka twarzy.

Do pudru

Przeznaczony jest gruby i półokrągły, puchaty i bardzo miękki pędzel. Nakładamy nim wszystkie kosmetyki o sypkiej konsystencji. Utrwalając makijaż skórę. delikatnie muskamy pędzlem (wcześniej strzepujemy nadmiar kosmetyku). W miejscach, które naturalnie się świecą, puder wklepujemy.

Do kremów BB

Kremy te najwygodniej jest nakładać gęstym, ukośnie ściętym pędzlem. Dotarcie z kosmetykiem w miejsca pod oczami oraz wokół nosa ułatwiają specjalnie wyprofilowane krawędzie pędzla. Pędzla do kremów BB używamy w taki sam sposób, jak tego do podkładu.

Zestaw pędzli uzupełniamy tymi do makijażu oczu.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/8-do-twarzy

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz