Outsourcing – oszczędzanie na wynajmowaniu firm

Pogoń za pieniądzem dotyczy dzisiaj właściwie każdej dziedziny życia ludzkiego. Każdy chce zarobić na tym, czego się podjął. Nie ma mowy o stratach. Z początku nieśmiało, a obecnie bardzo pewnie na rynku pojawia się nowe narzędzie – outsourcing. Polega to na korzystaniu z zasobów zewnętrznych, czyli na zatrudnianiu pracowników z firm zewnętrznych za stosunkowo niższą płacę.

Najbardziej znany jest outsourcing kadr i płac, zapewne dlatego, że usługi księgowe nie należą do najtańszych. Płace i kadry to jeden z najważniejszych działów w każdej firmie, dlatego tak wielką uwagę poświęcają mu przedsiębiorcy.

Outsourcing usług księgowych

Równie często jak outsourcing usług księgowych, stosowany jest także outsourcing ochrony fizycznej, czyli zatrudnianie zewnętrznych firm ochroniarskich. Wiele hipermarketów stawia również na zatrudnianie zewnętrznych kasjerów czy sprzedawców. Wsparcie informatycznie czy doradztwo współcześnie stosowane jest równie często jak outsourcing płac. Wiele restauracji oraz barów pozwala sobie na zatrudnianie kucharzy, barmanów oraz pozostałej obsługi z firm zewnętrznych, zwłaszcza w okresie letnim. Coraz częściej zatrudniane są także firmy sprzątające, co również jest zbliżone do zjawiska outsourcingu. Konkurencja jest coraz większa, a nietuzinkowa reklama jest podstawą sukcesu, toteż dlatego zarówno specjaliści od promocji, public relations czy typowo kampanii reklamowych są na wagę złota, ale i nie należą do najtańszych.

Agencje reklamowe

Na rynku pojawia się coraz więcej agencji reklamowych, tak więc jest z czego wybierać. Outsourcing stosuje się także w przypadku organizacji szkoleń czy pracy w terenie, a także przy obsłudze poczty i procesie reprografii. Jak wszystko na świecie, tak i te narzędzie ma swoje dobre i złe strony. Czerpanie z zewnętrznych zasobów może być wielką oszczędnością, jednak nie jest to zasadą. Czasami może tak wcale nie być, co więcej może pogorszyć się jakość usług oraz relacja z klientami czy usługobiorcami. Warto być ostrożnym i zapoznać się wcześniej z informacjami o firmie zewnętrznej, z którą chce się współpracować.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz