Outsourcing kadrowy

W dzisiejszych czasach każdy człowiek próbuje podejmować takie czynności, żeby ponieść jak najmniejsze straty finansowe. Dzieje się tak zarówno przy prowadzeniu gospodarstwa domowego, małej firmy, a także w przypadku wielkich koncernów. Nie ma co się dziwić, patrząc na tendencję wzrostową jakichkolwiek kosztów.

Czy to jeżeli chodzi o zatrudnienie, czy asortyment, czy podstawowe produkty spożywcze. Coraz śmielej na rynku pojawia się zjawisko, znane pod nazwą outsourcing hr. Pojęcie to przywędrowało ze Stanów Zjednoczonych i w wolnym tłumaczeniu oznacza „wsparcie zasobowe z zewnątrz”.

Outsourcing księgowości

Brzmi skomplikowanie, ale to nic innego jak pracownicy zewnętrznej firmy, których można zatrudnić w innej firmie. Najczęściej stosowany jest outsourcing księgowości, ponieważ dużo taniej wychodzi zatrudnienie księgowego z firmy zewnętrznej niż bezpośrednio. Poza tym czasami bywa tak, że jeden księgowy nie jest wystarczający i w takiej sytuacji warto zatrudnić kogoś, kto mu pomoże lub go zastąpi. W dobrze prosperującej firmie nie ma miejsca na niedotrzymywanie terminów czy błędy w obliczeniach. Kadry płace muszą być pod rzetelną kontrolą podobnie jest z wykonywaniem różnego rodzaju zestawień czy korekty ZUS.

Outsourcing

Oprócz działów administracyjnych, outsourcing może także wspierać inne segmenty, chociażby te zajmujące się rekrutacją nowych pracowników czy szkoleniami tych już zatrudnionych. Coraz częściej z usług firm zewnętrznych korzystają wielkie hipermarkety, zatrudniając kasjerów oraz ogromne przedsiębiorstwa, które decydują się na usługi lub wsparcie informatyczne. Zatrudnianie ochroniarzy w firmach czy kucharzy w restauracjach to również coraz częściej outsourcing hr. Wiele firm zatrudnia u siebie różnego rodzaju doradców, którzy coraz częściej zastępowani są pracownikami firmy zewnętrznej. Zjawisko to jest bardzo opłacalne, aczkolwiek niezwykle ważną kwestią jest sprawdzenie firmy, z którą chce się podjąć współpracę, żeby nagle oszczędność nie przemieniła się w kaskadę strat i nieszczęść.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz