Outsourcing kadr

Outsourcing hr najprościej jest zdefiniować poprzez powierzenie firmie z zewnątrz odpowiedzialności za określoną część procesów zarządzania naszymi zasobami ludzkimi. W XXI wieku co raz większe zainteresowanie zaczyna wzbudzać outsourcing hr, jednak nikt tak do końca nie wie co to tak na prawdę jest.

Na pewno, nie można tego pojęcia ujednolicić, a wszelkie pojawiające się w internecie treści na ten temat, nie pomagają, a nawet utrudniają zdefiniowanie tego. Istnieje także pojęcie outsourcingu księgowości, ma ono za zadanie odciążyć dział finansowy naszej firmy z tradycyjnych obowiązków, takich jak: przygotowanie raportów, przygotowanie sprawozdań finansowych naszej firmy, kalkulacja wydatków, a także ma uwolnić nas od zarządzania ewidencją transakcji wewnątrz jak i po za firmą.

Dział kadrowo-płacowy

Ludzie, którzy przejmą na siebie te obowiązki, pomogą nam zwiększyć efektywność pionu finansów, a dodatkowo obniżą nasze koszta. Praktycznie w każdej firmie powinien kadry płace znaleźć się dział dotyczący kadr i płac. Nasz dział kadr powinien służyć wszystkim naszym pracownikom pomocą, podczas całego okresu zatrudnienia w danej firmie, aż do chwili wypowiedzenia umowy. Dział kadrowo-płacowy powinien zajmować się: realizacją polityki kadrowej, nadzorem dyscypliny pracy pracowników, a także powinien zająć się prowadzeniem ewidencji osób oraz prowadzeniem spraw kadrowych. Składając dokumenty do zusu często popełniamy błędy dlatego też konieczne są do wykonania, tak zwane korekty zus.

Księgowa w firmie

Posiadając w firmie księgową outsourcing księgowości, nie powinniśmy się tym martwić, ponieważ zwykle to ona zajmuje się wszystkimi, urzędowymi sprawami za nas i jest za to ściśle odpowiedzialna, a także ponosi odpowiedzialność za wszelkie zaistniałe błędy. Korekty zus to jedne z najczęściej składanych dokumentów korygujących do urzędów państwowych, to właśnie w nich jest najwięcej błędów, zarówno drobnych jak i większych. Zatem pamiętajcie, aby na tak poważnym stanowisku jakim jest księgowa, nie zatrudniać byle kogo, bo może się to skończyć dla nas bardzo źle.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz