Nowy wymiar wakacji – obozy zagraniczne

Nowy wymiar wakacji – obozy zagraniczneKiedy jest się nastolatkiem wyjazd za granicę jest niczym nie całkiem realny sen. Do tego świadomość tego, że czas spędza się poza kontrolą rodziców? To nie czcze marzenia, ale całkiem dostępna opcja dla nastolatków – obozy zagraniczne pozwolą mu wyrwać się z domu po zakończonym roku szkolnym i wyszaleć w gronie rówieśników.

Przy okazji dobrze robi też zmiana krajobrazu – Polska jest piękna, ale doceniamy również piękno innych europejskich krajów. Zwłaszcza tych, które rozgrzewają swoją emocjonującą śródziemnomorską historią – Włochy, Grecja, Francja, Hiszpania – kojarzą się nie tylko ze słonecznymi plażami, ale również niesamowitą kulturą, która wpływała na życie Europejczyków przez całe wieki.

Duża dawka historii

W czasie obozu dla młodzieży ta ma szansę poznać nie tylko historyczną i kulturalną stronę miejsc, które spotkała na kartach podręcznika do historii – obozy zagraniczne pozwalają odkryć kolejną, inną stronę świata. Każde miejsce wygląda inaczej – w zależności od tego, kto na nie patrzy. Pozwalamy młodym ludziom tworzyć ich własną historię związaną z danym miejscem. Ale obozy zagraniczne to nie tylko historia i aspekt kulturalny – to przede wszystkim zabawa i możliwość poznania nowych osób. W ich trakcie mieszają się bowiem nastolatki w wieku od 12 do 18 lat. To idealna szansa, żeby poznać nowych przyjaciół i nawiązać znajomości na całe życie. To również ekscytujące, poznawać nowe osoby w całkowicie nowym dla siebie otoczeniu.

Samodzielność

Nie ma też lepszej okazji do przetestowania tego, jak nastolatek radzi sobie bez pomocy dorosłych i czy dobrze czuje się w grupie. Niejednokrotnie błahe z pozoru rzeczy stają się w czasie zagranicznego wyjazdu tym, co sprawia, że przełamują się bariery nieśmiałości, strachu lub niewiary w siebie. Jedno jest pewne – po powrocie do domu już nic nie będzie takie samo. Ani słońce, ani woda, ani poziom zabawy. Obozy zagraniczne dla młodzieży to nowy wymiar wakacji – odpoczynku, który osiąga się przez zrównoważenie zabawy i aktywnego relaksu. To prawdziwa, letnia przygoda.

Sprawdź również https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz