Najczęstsze rodzaje przecinarek

Przecinarki to urządzenia, które pozwalają w prosty i szybki sposób przeciąć elementy wyprodukowane z różnorodnych materiałów. Jednak aby czynność ta była wykonana w sposób prawidłowy, to należy zastosować odpowiednie urządzenie. Na szczęście na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów przecinarek, co sprawia, iż można je dobrać w zależności od konkretnego zastosowania.

Sposób zasilania

Jednym z podstawowych kryteriów podziału przecinarek jest sposób zasilania. Tutaj można wymienić przecinarki ręczne, spalinowe (które nie wymagają podłączenia do źródła zasilania) oraz elektryczne (które muszą być podłączone do prądu). Przecinarki elektryczne zazwyczaj charakteryzują się większymi gabarytami, co umożliwia zastosowanie ich do cięcia grubych i dużych elementów (w odróżnieniu od urządzeń ręcznych).

Materiał

Innym ważnym kryterium podziału przecinarek jest materiał, do którego ma być ona użyta. Tutaj można wyróżnić przecinarki do metalu, drewna, glazury, rur, asfaltu, styropianu i wielu innych tworzyw. Na rynku dostępne są także urządzenia uniwersalne , które można wykorzystywać do pracy z większością materiałów (z zastrzeżeniem, iż ten materiał nie posiada zbyt twardej powierzchni).

Najczęstsze rodzaje przecinarek

Rodzaj ostrza

Przecinarki można też podzielić ze względu na rodzaj ostrza. Tutaj wymienia się przede wszystkim:

taśmowe – urządzenia wyposażone w zaawansowany system elektroniczny, co umożliwia wykonywanie niezwykle precyzyjnych prac tarczowe – urządzenia wyposażone w ostrze napędzane łańcuchem (takie przecinarki są często wykorzystywane na placach budowy)plazmowe – urządzenia wykorzystujące prąd o wysokim natężeniu (materiały są przecinane poprzez dobranie odpowiedniej temperatury cięcia)Specyficznym rodzajem przecinarek są urządzenia wodne, które podczas pracy wykorzystują strumień wodny. Ich największym atutem jest to, iż nie ulegają przegrzewaniu.

Każdy z wymienionych wyżej rodzajów przecinarek ma swoje plusy i minusy. Dlatego też każdorazowy wybór urządzenia powinien być podyktowany jego przeznaczeniem i zastosowaniem – wtedy można mieć pewność, iż będzie on właściwy. Husqvarna posiada w swojej ofercie szeroki wybór nowoczesnych przecinarek, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie coś na miarę własnych potrzeb.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz