Na co uważać przy ubezpieczeniach posagowych

Ubezpieczenie posagowe jest ubezpieczeniem wykupowanym z myślą o ochronie finansowej swoich dzieci, przeważnie też kupuje się je na dosyć długi okres czasu, na ogół kilkunastu lat. Dlatego też należy dobrze zastanowić się nad tym jakiego rodzaju polisę powinno się wybrać, aby zapewnić dzieciom rzeczywistą ochronę finansową.

Po pierwsze należy sprawdzić w jaki sposób zabezpieczony będzie sam kapitał. Musi być on chroniony przed inflacją, czyli na ogół odpowiednio inwestowany. Odsetki od zgromadzonych składek mogą być wręcz podobne do tych na lokatach bankowych, najprawdopodobniej będą nieco niższe, ale powinno dać to sensowna ochronę przed ryzykiem inflacji, ważne jest także zabezpieczenie się na wypadek jakikolwiek zmian w systemie finansowym, co także jest możliwe jeśli umowa zostanie odpowiednio skonstruowana.

Sytuacje wypłaty ubezpieczenia

Jeśli chodzi natomiast o samo ubezpieczenie to także mamy tutaj kilka ważnych elementów na które należy zwrócić uwagę. Bardzo istotne jest oczywiście to jak w jakich sytuacjach ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacać świadczenia dotyczące ubezpieczenia, może być to zarówno śmierć rodziców jak i chociażby wypadek na skutek którego doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu danej osoby. Tutaj ubezpieczyciel zobowiązuje się do procentowej wypłaty comiesięcznego świadczenia, jego wysokość jest z reguły uzależniona od ilości zgromadzonych już składek, ale warto zadbać o to aby w zapisie umowy znalazł się zapis dotyczący minimalnej sumy takiego świadczenia.

Raty ubezpieczenia

Ważne jest także to co w takim wypadku dzieje się z kolejnymi ratami ubezpieczenia, czy ich spłatę przejmuje towarzystwo ubezpieczeniowe oraz czy nowe składki mają wpływ na wysokość wypłacanego świadczenia, co także może w znacznym stopniu determinować opłacalność takiego ubezpieczenia. Niezależnie od tego czy świadczenie jest wypłacane czy też nie, na koniec okresu ubezpieczeniowego osoba uposażona czyli w tym przypadku najczęściej dziecko powinna mieć prawo do wypłaty całości zgromadzonego na polisie kapitału wraz z gwarantowanymi przez umową ubezpieczeniową odsetkami.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz