Na co trzeba uważać wykupując polisę Autocasco?

8 Lut

Ubezpieczenie Autocasco to ubezpieczenie dobrowolne przeznaczone dla właścicieli samochodów. Najczęściej na jego wykupienie decydują się właściciele nowych pojazdów. Przed podpisaniem umowy trzeba się bardzo dokładnie zapoznać z jej treścią.

Firmy ubezpieczeniowe, które sprzedają polisy AC bardzo często umieszczają w nich zapisy, które mogą spowodować odmowę wypłaty odszkodowania lub obniżyć jego wysokość.

1.Amortyzacja części

To zapis bardzo chętnie wprowadzany przez firmy ubezpieczeniowe. Po zajściu szkody ubezpieczyciel przeprowadza jej wyceną. Wycena ta nierzadko zaniżana. W trakcie tej wyceny osoba orzekająca zaniża wartość części. Dla właścicieli starszych modeli oznacza to, wypłacenie odszkodowania w bardzo małej wysokości. Możemy jednak opłacić wyższą składkę, wtedy dokonując wyceny szkody, amortyzacja części zostanie pominięta.

2.Zbyt wysoka wartość samochodu

Wysokość składki przy ubezpieczeniu AC zależy między innymi od wartości samochodu. Wyższą składkę zapłacą więc właściciele drogich samochodów. Ale nie znaczy to, że mogą oni liczyć także na wysokie odszkodowanie. Wypłacają odszkodowanie, firma ubezpieczeniowa uwzględni wartość samochodu nie z dnia podpisania umowy, ale z dnia, w którym szkoda wystąpiła.

3.Rażące niedbalstwo

To najczęściej stosowany przez firmy ubezpieczeniowe kruczek, który pozwala im odmówić wypłaty odszkodowania. Co kryje się pod tym sformułowaniem? Firma ubezpieczeniowa określa tym sformułowaniem zachowanie właściciela samochodu lub osoby, która go prowadzi, które mogło spowodować powstanie szkody. Zachowania te mogą wynikać z nieuwagi. Za takie zachowanie firmy ubezpieczeniowe uznają pozostawienie nie zamkniętego samochodu, czy zostawienie kluczyków w stacyjce. Kiedy zostanie nam skradziony samochód w takich sytuacjach, możemy pożegnać się z odszkodowaniem.

4.Franszyzna integralna

Na co trzeba uważać wykupując polisę Autocasco?Chodzi tutaj o minimalną wartość szkody w przypadku, której ochrona nie obowiązuje. Jeśli szkoda miała małą wartość, firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty odszkodowania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz