Konto bankowe: produkt dla każdego

Konto bankowe: produkt dla każdegoW ofercie banków znajduje się między innymi konto bankowe. Obecnie to jeden z ważniejszych produktów, który cieszy się wśród klientów wielką popularnością. Znaczna część klientów korzystających z ofert banków to właśnie posiadacze kont bankowych. Czym charakteryzują się dzisiejsze konta bankowe? Jakie cechy są istotne, jeśli wybieramy konto bankowe?

Większość konto bankowych oferowanych przez polskie banki objęta jest oprocentowaniem. Czy są to wysokie wartości? Niestety, nie. Ale są i tak wyższe niż to, na które można liczyć wówczas, gdy pieniądze znajdują się w ukrytej głęboko w szafie skarpecie. Oprocentowanie sprawia, że do pieniędzy znajdujących się na koncie bank raz w miesiącu dopisuje określoną sumę pieniędzy.

Wynagrodzenie od pracodawcy

Konto bankowe wykorzystywane jest obecnie najczęściej do otrzymywania wynagrodzenia od pracodawcy. To na konto wpływa pensja, ale także emerytura czy renta. Liczba osób, które pobierają pensję w zakładowej kasie lub otrzymują rentę za pośrednictwem Poczty Polskiej jest coraz mniejsza. Osoby chcące zaciągnąć kredyt gotówkowy z banku również muszą założyć konto bankowe. Jest to wymóg stawiany przez większość banków. Klient nie otrzymuje dzisiaj pieniędzy do ręki – trafiają one na wskazane konto. To rozwiązanie niezwykle bezpieczne, z którego nie należy rezygnować.

Opłaty za konto bankowe

Czy za prowadzenie konta bankowego pobierane są opłaty? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest bardzo trudne. Różne banki stosują rozmaite praktyki w tym względzie. Na ogół pobieranie opłat jest uzależnione od wysokości comiesięcznych wpływów na konto odnotowywanych przez bank. Konto prowadzone jest przez bank za darmo wówczas, gdy co miesiąc na konto wpływa określona suma pieniędzy. Niektóre banki idą jeszcze dalej, wymagając, aby w tytule przelewu pojawiało się słowo wskazujące na to, iż jest to przelew wynagrodzenia za pracę.

Niewątpliwie warto założyć konto bankowe. To ogromne ułatwienie. Jeśli dobrze zapoznamy się z ofertą banków, bez trudu znajdziemy konto idealnie odpowiadające posiadanym potrzebom. Wystarczy tylko trochę poszukać.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz