Jakie ubezpieczenie komunikacyjne wybrać?

14 Lut

Ubezpieczenia komunikacyjne należą do najlepiej sprzedających się rodzajów ubezpieczeń w Polsce.

Jakie są ich rodzaje? Które z nich musimy wykupić obowiązkowo, a które są dobrowolne?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

To ubezpieczenie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Nie możemy zrezygnować z wykupienia polisy OC. Polisa OC chroni nas przed skutkami szkód, które wyrządzimy innym osobom prowadząc pojazd. Brak polisy OC jest karany. W przypadku pierwszego ubezpieczenia samochodu polisę OC musimy wykupić najpóźniej w dniu, w którym dokonujemy rejestracji pojazdu. Kolejną polisę wykupujemy, kiedy stara traci ważność. Polisę OC zawiera się na dwanaście miesięcy.

Ubezpieczenie NNW

Jest to ubezpieczenie, którego nie musimy posiadać. To dobrowolne ubezpieczenie chroni jednak kierowcę i pasażerów pojazdu na wypadek poważnych uszkodzeń ciała, na wypadek śmierci wspomnianych osób. Polisę NNW firmy ubezpieczeniowe oferują w dwóch opcjach: zakres ochrony może dotyczyć tylko kierowcy lub objąć ochronę zarówno kierowcę, jak i pasażerów.

Ubezpieczenie Autocasco

Jest ubezpieczeniem dobrowolnie wybieranym przez kierowców. Dzięki polisie AC możemy otrzymać odszkodowanie, kiedy samochód zostanie nam skradziony lub uszkodzony. Polisa AC chroni także znajdujące się wewnątrz samochodu wyposażenie. Możemy więc uzyskać odszkodowanie także wtedy, kiedy zostanie nam skradzione z samochodu radio. Firmy ubezpieczeniowe mają dla osób zainteresowanych tym ubezpieczeniem różne wersje ubezpieczenia, od bardzo wąskiego do bardzo szerokiego zakresu ochrony. Ciekawą propozycją jest minicasco przygotowane z myślą o użytkownikach starszych modeli samochodów.

Ubezpieczenie szyb

To nowa oferta firm ubezpieczeniowych, nie jest dostępna u każdego ubezpieczyciela. Posiadając taką polisę możemy liczyć na pokrycie kosztów związanych z wymianą lub naprawą przedniej, tylnej lub bocznych szyb w aucie.

Ubezpieczenie assistance

Jakie ubezpieczenie komunikacyjne wybrać?Wykupując ubezpieczenie assistance nie pozostaniemy bez pomocy, kiedy przydarzy nam się stłuczka lub wypadek.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz