Jakie rękawice bokserskie dla początkujących

Jakie rękawice bokserskie dla początkującychOsoby, które po raz pierwszy kupują nowe rękawice bokserskie stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Na naszym rynku jest bardzo wiele firm, które produkują wysokiej jakości rękawice bokserskie przez co wybranie tych najlepszych może być dość trudnym i skomplikowanym zadaniem.

W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolimy rękawice skórzane, czy też zdecydowanie mniej popularne rękawice syntetyczne, które przyciągają klientów przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną. Rękawice bokserskie jak wcześniej zostało wspomniane można właśnie podzielić ze względu na materiał, z którego są wykonane. W sprzedaży znajdziemy rękawice skórzane oraz rękawice syntetyczne (PCV). Jak łatwo się domyślić rękawice skórzane są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, dzięki czemu będą nam dłużej służyć nawet przy bardzo ciężkich treningach. Wadą rękawic tego typu jest oczywiście wysoka cena, zwłaszcza jak planujemy zakup markowych rękawic od najlepszych producentów.

Syntetyczne rękawice bokserskie

Jeżeli dopiero rozpoczynają Państwo swoją przygodę z boksem i chcecie sprawdzić, czy sport ten przypadnie wam do gustu to w pierwszej kolejności powinniście zainteresować się za tańszym rozwiązaniem, czyli rękawicami syntetycznymi. W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się rękawice „Rodney” i „Aero”, które bez żadnego większego problemu znajdziemy w każdym profesjonalnym sklepie sportowym.

Zapięcia rękawic

Rękawice bokserskie syntetyczne doskonale nadają się zarówno do walk, sparingów jak i również do codziennych treningów. Jeżeli lubią Państwo sporo treningu spędzać przy worków treningowym, gruszce, albo ćwiczyć z tarczą to rękawice tego typu z pewnością przypadną wam do gustu. Warto również sprawdzić jakie zapięcia mają nasze rękawice. Do wyboru mamy przede wszystkim zapięcia sznurowane oraz zapięcia na rzepy, które są zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem. Zapięcia sznurowane wymagają sporej wprawy przy zakładaniu i często początkujących bokserów zniechęcają do prowadzenia treningów. Na rynku dostępne są również rękawice przyrządowe, które idealnie nadają się do treningów na gruszce i worku.

Szczegóły na: http://ultrafight.pl/rekawice-bokserskie/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz