Jak znaleźć kredyt pod budowę domu?

Znalezienie atrakcyjnego kredytu na budowę domu nie jest łatwym zadaniem. Podczas poszukiwań takiego zobowiązania warto jest porównywać, nie tylko podstawowe parametry. Trzymając się kilku zasad, można podjąć decyzję o wyborze najlepszego rozwiązania ze wszystkich możliwych. Duże znaczenie będzie tu mieć na pewno sposób dokumentowania postępów prac czy koszt ubezpieczenia pomostowego.

Pamiętajmy, że szukając kredytu na budowę domu, zwykle zaczynamy od znalezienia najtańszych ofert Są to rozwiązania, które w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę. W tym zakresie kredyt na dom nie różni się istotnie od takiego na zakup mieszkania. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że najważniejszym elementem wpływającym na koszt będzie jego oprocentowanie. Zwykle jest ono tym niższe, im wyższy posiadamy wkład własny oraz im wyższa jest kwota takiego kredytu.

Ocena ryzyka kredytowego

Dodatkowy wpływ może mieć również znaczenie dla oceny ryzyka, jaką bank nam przypisuje. Na znacznie korzystniejsze warunki mogą również liczyć np. osoby posiadające pozytywną historię kredytową czy pracujące w branżach preferowanych przez dany bank. Warto na pewno jest poświęcić nieco czasu na znalezienie najlepszej oferty lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Pamiętajmy, że rozbieżności w kosztach kredytów hipotecznych są bardzo duże. Ponadto do kosztów należy doliczyć również ubezpieczenie domu lub ubezpieczenie kredytu. Oprocentowanie najlepszych ofert kredytów w złotych to ok. 6 proc., a najdroższych sięga poziomu 7,74 proc.

Różnice w kwocie kredytu

W rezultacie z przypadku kredytu na kwotę 300 000 zł na zaciągniętego na 30 lat zaciągając najdroższy kredyt zapłacimy aż o ok. 125 000 zł więcej odsetek. Zdając sobie sprawę z tych kilku zasad będziemy mogli wpłynąć na podjęcie decyzji o wyborze najlepszego rozwiązania dla nas. Zdecydowanie nie warto jest zapominać o korzyściach, jakie mogą płynąć z tego oto faktu. Sporym plusem podczas poszukiwań będzie na pewno konsultacja z osobą posiadającą w temacie doświadczenie – bloker ubezpieczeniowy to pomoc ze strony specjalisty.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Przed wzięciem kredytu na dom należy dobrze oszacować nasze potrzeby i wziąć pod uwagę  koszty późniejszego użytkowania. Z góry warto wiedzieć, czy chcemy ogrzewać taki budynek np. za pomocą pompy ciepła.

Więcej informacji na: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz