Jak wybrać pompę ciepła cwu?

Jak wybrać pompę ciepła cwu?Gdy mamy do czynienia z pompą ciepła przeznaczoną do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (tak zwaną pompą ciepła cwu) możemy mieć pewność, że jest to rozwiązanie, które nie tylko cieszy się dużą popularnością, ale również pozytywnie zaskakuje swoją efektywnością.

Pompy ciepła tego rodzaju coraz częściej spotykamy dziś przecież nie tylko w budynkach mieszkalnych, pojawiają się one bowiem również w budynkach biurowych oraz tam, gdzie prowadzona jest działalność usługowa. Poszukując przyczyn takiego stanu rzeczy wskazuje się przede wszystkim na prosty montaż urządzenia, które jednocześnie nie wymaga wcale specjalistycznych obliczeń projektowych. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że pompa ciepła cwu jest produktem, który można kupić bez jakichkolwiek przygotowań.

Pompa modułowa

Jeden z poważniejszych dylematów dotyczy tego, czy zdecydować się na zakup pompy modułowej, czy też tej, która posiada w swoim składzie zintegrowany podgrzewacz wody. Pierwsze ze wspomnianych rozwiązań sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy w budynku jest już obecny podgrzewacz wody użytkowej, a jego stan jest na tyle dobry, że skorzystanie z niego nie jest problemem. W innych okolicznościach pompa ciepła cwu powinna odznaczać się obecnością zintegrowanego podgrzewacza. Właśnie wtedy możemy mówić zresztą o pompie cwu z prawdziwego zdarzenia, a więc o urządzeniu, które może być samodzielnym rozwiązaniem wykorzystywanym właśnie do podgrzewania wody. Najczęściej mamy z nim do czynienia w nowych budynkach, okazuje się jednak, że nie zawsze musi tak być. Często wykorzystuje się je też tam, gdzie już wcześniej znajdował się tradycyjny podgrzewacz wody, teraz zaś pojawiła się konieczność znalezienia rozwiązania alternatywnego.

Sprawdź też: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/

Pompa ciepła

Gdy decydujemy się na pompę ciepłą zintegrowana z podgrzewaczem musimy mieć świadomość tego, że o zadowoleniu z jej zakupu w dużej mierze przesądza pojemność takiego urządzenia. Dwie podstawowe to w tym przypadku 200 i 300 litrów, przed zakupem dobrze jest więc zastanowić się nad tym, które rozwiązanie przyda się nam bardziej.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz