Jak wybrać narożnik?

Jak wybrać narożnik?Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest salon. Pokój wypoczynkowy to przecież miejsce, w którym spędzamy swój wolny czas, samotnie lub z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc zadbać, by było to pomieszczenie urządzone wygodnie i komfortowo, zapraszające do relaksu i odpoczynku.

Bardzo ważnym elementem salonu są meble wypoczynkowe. Kanapy, sofy, fotele i narożniki to miejsca, na których możemy nie tylko podjąć gości, ale również obejrzeć ciekawy film czy zająć się lekturą.

Kupno narożnika

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem mebla wypoczynkowego do salonu, warto przyjrzeć się rozwiązaniem, jakim są narożniki rozkładane. To bardzo dobry sposób, by oprócz miejsca do wypoczynku, nabyć dodatkowe miejsce do spania. Siedzisko tych mebli jest rozkładane do rozmiarów sporego łóżka, co przyda się w wypadku, gdy goście postanowią zostać na noc.

Jak dopasować narożnik do wnętrza?

W dużych pomieszczeniach możemy wybrać dowolny kształt narożnika, bowiem mamy sporą przestrzeń ustawną. W mniejszych pokojach dobrym rozwiązaniem będzie wybór narożnika w kształcie litery „L”, gdyż umożliwi nam to ustawienie go dokładnie w kącie pomieszczenia.

Warto do mniejszych pomieszczeń wybierać obicia jaśniejsze, gdyż ciemne barwy optycznie pomniejszają przestrzeń.

Niektóre narożniki są wyposażone w rozmaite schowki, kieszenie czy półki, co w małych mieszkaniach zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy.

Jaki rodzaj obicia jest najlepszy?

Ciężko odpowiedzieć na to pytania. Najpopularniejszymi rodzajami obić są tkaniny tapicerskie oraz ekoskóra. Tkaniny są bardziej wytrzymałe w użytkowaniu i występują w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Ekoskóra zaś wygląda bardziej elegancko i zdecydowanie łatwiej się czyści. W tym przypadku wybór rodzaju obicia zależy wyłącznie od klienta i jego preferencji.

Sprawdź też: http://florimeble.pl/5-narozniki

Podsumowując, rodzajów narożników na rynku jest tak wiele, że z pewnością nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać te z funkcją spania, gdyż nie kosztują o wiele więcej, a przydadzą się w razie potrzeby dodatkowego miejsca na nocleg.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz