Jak wybrać fotografa ślubnego, aby nie żałować?

Jak wybrać fotografa ślubnego, aby nie żałować?Jesteś może na etapie wybierania fotografa na ślub? Jeżeli tak to jeszcze przed poznaniem ceny i portfolio warto jest zadać kilka pytań po to, aby lepiej poznać osobę, która będzie przy nas tak blisko w tym najważniejszym dniu. Istotne są informacje odnoszące się do sprzętu na jakim pracuje. Warto abyś zdawał sobie sprawę z faktu, że w dzisiejszych czasach aparaty kompaktowe są w stanie zaoferować w pełni zadowalającą jakość do wykonania zdjęć samodzielnie, tymczasem na śluby cały czas zatrudniamy fotografów. Może nie zawsze decydujesz się na kamerzystę, ale fotograf na ślubie i weselu jest zawsze.

Sprzęt i akcesoria

Warto jest zatem dowiedzieć się na jakim sprzęcie będzie on pracował. Ważne są też obiektywy i ich ilość. Zapytajmy też fotografa czy posiada aparat zapasowy. W życiu nie da się wszystkiego przewidzieć, a co się stanie w sytuacji kiedy fotografowi popsuje się aparat. Nie bez znaczenia pozostają również informacje odnoszące się do sposobu pracy fotografa – fotograf z przymusu, a może z pasji? Kolejną rzeczą, jaką należy wiedzieć o naszym fotografie to to, czy pracuje, bo z tego żyje, czy jest to jego pasja życiowa. Osoba pracująca od wielu lat może w końcu popaść w rutynę i choć może robić to dobrze, to zdjęcia robią się powtarzalne i nie są już tak wyjątkowe i ujmujące. Ponadto ważne jest również to, abyś pamiętał, że każdy temat na swój sposób.

Spotkanie z fotografem

Jednak nie warto jest popadać w skrajności. Znacznie lepiej jest mieć kogoś doświadczonego, niż człowieka, który kocha robić zdjęcia i postanowił zacząć robić zdjęcia komercyjnie. Przy czym każda zasada ma swoje wyjątki, więc proszę patrzeć na wszystko z lekkim przymrużeniem oka. Aby dowiedzieć się tego wszystkiego najlepiej jest umówić się z fotografem w jakiejś kawiarni, gdzie będzie można napić się kawy i spokojnie porozmawiać. Bardzo ważne jest, aby rozmyślnie i w świadomy sposób poprowadzić rozmowę. Istotne jest, aby płynnie przechodzić od jednego tematu do następnego. To sprawi, że dowiecie się wszystkiego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz