Jak uśmierzyć ból zęba?

18 Sty

Jak uśmierzyć ból zęba?Ból zęba jest wyjątkowo nieprzyjemny- wręcz przeciwnie, jest to jedna z najbardziej uprzykrzających życie dolegliwości. Zatem najprostszym sposobem, aby uniknąć bólu zęba jest zapobieganie jego pojawieniu się, m.in. poprzez prawidłową higienę jamy ustnej. Odpowiednie działania pozwolą zniwelować ból, co niewątpliwie pozwoli czuć nam się dobrze. Niestety nie zawsze się to udaje. Co zatem zrobić, gdy ząb zaczyna boleć? Jakie działania należy podjąć, aby uśmierzyć ten nieznośny ból? Okazuje się, że nagły ból zęba jesteś w stanie uśmierzyć za pomocą aspiryny.W tym tez celu konieczne staje się jej rozpuszczenie na łyżeczce, a następnie przełóż na mały wacik i przyłóż do bolącego zęba.

Zniwelowanie bólu

Trzymaj tak przez 5-10 minut. miażdż goździk i nałóż go na zęba. Podjęcie odpowiednich działań pozwoli Ci zniwelować ból wobec czego bardzo ważne jest, abyś zdawał sobie sprawę z tego faktu. Jest to bardzo ważną kwestią, której w żadnym wypadku nie powinieneś bagatelizować. Jeśli ból zęba będzie spowodowany jest wypadnięciem plomby lub ubytkiem, wypełnij dziurkę woskiem ortodontycznym. Można go dostać w aptekach lub też zamawiając przez Internet.

Napar z szałwii

Wosk ten zapobiegnie bólowi wywołanemu przez zimną wodę, jedzenie itp. Trzymaj go tak długo aż udasz się do dentysty na trwałe wypełnienie ubytku. Zanim jednak zabezpieczysz ubytek woskiem, dokładnie umyj zęby i wypłucz buzię. Ból zęba uśmierza również szałwia. Zalej kilka torebek szałwii wrzątkiem. Po ostygnięciu płucz nią usta. Ponadto jeśli masz olejek goździkowy, możesz go również wykorzystać do walki z bólem zęba. Należy nasączyć nim wacik i przyłożyć do bolącego zęba na 15 minut. Jeśli nie masz olejku, z

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz