Jak szybko znaleźć pracownika?

Ostatnich kilka lat to niewątpliwie taki okres, w którym dużo sie zmieniło jeśli chodzi o rynek pracy. Niski poziom bezrobocia sprawia, że faktycznie na wielu płaszczyznach pojawia się problem i sporo osób zastanawia się jak można szybko znaleźć pracownika. W przypadku specjalistów, których w wielu branżach brakuje ta kwestia staje się szczególnie trudna. Z pomocą przychodzi nam między innymi portal HR Talentuno, który stawia na nowy model rekrutacji zakładając, że w ten sposób ta rekrutacja będzie przeprowadzona skuteczniej i sprawniej. Warto na to zwrócić uwagę i zastanowić się w jakiej formule obecnie prowadzi się rekrutację i jak powinna być realizowana, by faktycznie szukanie pracowników było łatwiejsze.

Jak szybko znaleźć pracownika?

MatchMaker – jego rola w poszukiwaniu pracowników

To co wzbudza spore zainteresowanie to rola jaką ma MatchMaker w procesie poszukiwania pracowników. Ten temat faktycznie w przypadku serwisu Talentuno jest tym co wzbudza największe zainteresowanie. To właśnie ta rola jaką maja mieć w tym zakresie pośrednicy będzie kluczową dla funkcjonowania tego serwisu i w dłuższej perspektywie będzie miało istotne znaczenie, ponieważ zakłada się, że taka forma rekrutacji, w której swój udział ma właśnie MatchMaker może stać się czymś zupełnie normalnym i powszechnie wykorzystywanym właśnie z tego powodu, że będzie poprawiać tempo rekrutacji nowych pracowników.. Nie powinno więc być zaskoczenia, że taka opcja staje się faktycznie popularna.

Poszukiwanie odpowiedniego pracownika

Można podkreślić, że portal HR Talentuno w rzeczywistości istotnie zmienia spojrzenie na cały proces rekrutacji i może mieć bardzo duży wpływ na to jak rekrutacja będzie prowadzona, jeśli pojawi się w niej obok pracodawcy i pracownika jeszcze trzeci podmiot właśnie określony jako matchmaker, który będzie proponował kandydatów do pracy i na tej podstawie będzie budował swoją prowizję. Zainteresowanie taka formą rekrutacji w ostatnich latach faktycznie rośnie, co widać między innymi po tym, że w serwisie Talentuno pojawia się coraz więcej ofert.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz