Jak stworzyć newsletter?

Jak stworzyć newsletter?Zależy Ci na tym, aby stworzyć dobry newsletter? Jeżeli jest to dla Ciebie ważne to musisz przeanalizować wiele rzeczy. Jedną z czołowych sprawa jest jego format. Wiele firm wysyła swoim klientom newslettery w formacie HTML. Przy czym nie bez powodu nazywa się go przekleństwem newsletterów. Mailing tradycyjny to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez wiele firm. Za jego sprawą możliwe staje się dotarcie do potencjalnego klienta i zaproponowanie mu usług. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość użytkowników zamiast wydumanych graficznie treści woli skupiać się na otrzymywaniu zwykłego tekstu.

Ponadto należy zdawać sobie sprawę z tego, że wybór należny jest wyłącznie od Ciebie. Możesz zatkać uszy, zamknąć oczy i mieć nadzieję, że wszystko się uda albo podjąć wyzwanie i dowiedzieć się jak najwięcej o projektowaniu dobrego newslettera.

Przygotowanie merytoryczne

Na początku zaleca się odpowiednie przygotowanie merytoryczne, które pozwoli zaplanować, zaprojektować i stworzyć dobry newslettera. W końcu znaczenie ma to, aby wyglądał on jako użyteczne źródło informacji dla jego subskrybentów. Miej szacunek do swoich czytelników. Nie marnuj ich czasu i uwagi. Mailing tradycyjny to rozwiązanie, które niesie ze sobą niebywałe korzyści wobec czego postarajmy się z podobnych opcji korzystać. Skrzynka odbiorcza to bardzo zatłoczone miejsce. Setki maili, załączników, notatek czekają w niej na otwarcie. Musisz pamiętać o tym, że typowy użytkownik nie czeka z zapartym tchem, aż twój e-mail trafi do jego skrzynki.

Treść newslettera

Gdy już tak się stanie to musisz upewnić się, że subskrybent nie uzna, że marnujesz jego czas. Bardzo ważne staje się szybkie przejście do rzeczy – nie zaczynaj newslettera od miliona pozdrowień, podziękowań, bezwartościowych nagłówków i bezużytecznych zdjęć. Zastanów się, dlaczego użytkownik postanowił zapisać się na newsletter i szybko spełnij jego oczekiwania .Najpierw poproś o zgodę. Gdy jesteś czymś podekscytowany, od razu chcesz się tym podzielić z innymi.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz