Jak korzystać z kalkulatora ubezpieczeń?

Wysokość składki OC zależy od wielu czynników. W dużej mierze wpływa na nią maja zniżki, jakie przez czas opłacania ubezpieczenia OC wygenerowała sobie konkretna osoba. Jest ona również uzależniona od tego, jaki samochód ubezpieczeniu podlega.

Składka OC ma różną wysokość dla samochodów różnych marek i o różnych pojemnościach silnika. Wszystkie te czynniki bierze pod uwagę kalkulator ubezpieczenia OC. Na ich podstawie wylicza on wartość, jaką otrzyma dana polisa.

Kalkulatory ubezpieczeń

Kalkulatory ubezpieczeń można znaleźć w Internecie na stronach poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Korzystanie z takich kalkulatorów nie jest bardzo trudne. Poradzi sobie z nimi każdy, kto choć w niewielkim stopniu ma obycie z komputerem i Internetem. OC kalkulator na pewno zapyta o markę i wiek samochodu. Niezbędna informacja dla niego może też być przebieg samochodu i pojemność silnika. W niektórych przypadkach znaczenie może też mieć ilość drzwi. Bardzo ważną kwestia są też dane osoby, do której samochód należy. W tym przypadku ważne jest doświadczenie za kierownica i wiek głównego użytkownika auta. Znaczenie maja również zniżki, jakie dana osoba ma na swoim koncie.

Ubezpieczenia AC

Wszystkie informacje, o które zapyta kalkulator wpisuje się w odpowiednie miejsca, niekiedy trzeba je tylko wskazać. Na ich podstawie kalkulator sam wyliczy wysokość składki OC. Uwzględni jej wysokość w przypadku opłaty jednorazowej lub takiej, która chce się zapłacić w ratach. W podobny sposób oblicza się wysokość składki dla ubezpieczenia AC. Niekiedy ubezpieczyciele przenoszą zniżki z OC na AC, dzięki czemu taka polisa jest zdecydowanie tańsza. Z kalkulatorów ubezpieczeń korzystają osoby, które chcą wykupić polisy online, ale i takie, które chcą tylko porównać oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki nim mogą znaleźć najlepsza ofertę, a umowę ubezpieczenia zawrzeć już w agencji ubezpieczeniowej. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż obliczenia dla składek online mogą być nieco wyższe niż te, których dokonają agencji ubezpieczeniowi. Oni zwykle doliczają jeszcze prowizję właściwą dla każdej agencji ubezpieczeniowej.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz