Jak działa powietrzna pompa ciepła

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii znajduje się w centrum uwagi światowej społeczności. Dziś te alternatywne technologie energetyczne stały się integralną częścią naszego codziennego życia, przestając być tylko naukowym know-how przyszłości. Wraz z rosnącą popularnością odnawialnych źródeł energii, dzisiejsi producenci zielonych technologii oferują szeroką gamę urządzeń zaprojektowanych tak, aby spełniać, a nawet w pewnym stopniu przewyższać oczekiwania dotyczące rozwiązań w zakresie czystej energii.

Czym są pompy ciepła?

Od paneli słonecznych i systemów fotowoltaicznych po kotły kondensacyjne i pompy ciepła, każdy ma swobodę wyboru, która z tych technologii odnawialnych będzie lepiej zaspokajać potrzeby energetyczne gospodarstwa domowego bez dodatkowego obciążania ich budżetów. Większość dużych korporacji, które produkują i rozwijają systemy wentylacji i klimatyzacji, produkuje również urządzenia, które mogą pracować w trybie ogrzewania, urządzenia, które zaczęto nazywać powietrznymi pompami ciepła. Wśród nich szczególne zainteresowanie budzą pompy ciepła powietrze-powietrze, głównie ze względu na łatwość obsługi oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji i instalacji.

Jak działają powietrzne pompy ciepła

Mówiąc najprościej powietrzna pompa ciepła działa na tej samej zasadzie co klimatyzatory, jedyną i decydującą różnicą jest to, że pierwsza działa odwrotnie niż druga. Powietrzna pompa ciepła pobiera ciepło z zewnętrznych mas powietrza i przekazują je do sprężarki jednostki wewnętrznej pompy. Proces ten w całości opiera się na zasadzie wymiany ciepła, która jest wspierana przez właściwość pompy czynnika chłodniczego do obniżania temperatury powietrza przepływającego przez urządzenie. Zatem wartość termiczna powietrza nawiewanego jest niższa od temperatury otoczenia, co prowadzi do izolacji termicznej ciepła powietrza. Skutkiem późniejszego sprężania jest gwałtowny wzrost temperatury czynnika chłodniczego, co stwarza idealne warunki do przeniesienia wytworzonej energii cieplnej do pomieszczenia. Ta pętla przechodzi przez powyższy proces, aby zapewnić, że ciepło z powietrza zewnętrznego jest przenoszone do przestrzeni, która wymaga ogrzewania, zapewniając ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania nieruchomości.

Więcej na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz