Jak dobrze wybrać fotografa ślubnego?

Jak dobrze wybrać fotografa ślubnego?Podczas wyboru fotografa na ślub poza poznaniem ceny i portfolio warto jest również zadać sobie kilka pytań po to, aby znacznie lepiej poznać osobę, która będzie przy nas tak blisko w tym najważniejszym dniu. Istotna pozostaje sama specjalizacja. Ktoś, kto robi zdjęcie wszystkiemu i zajmuje się każdą dziedziną fotografii, tak na prawdę w żadnej z nich nie może być dobry. Bardzo ważne staje się, aby wybrać osobę która specjalizuje się w określonej dziedzinie. Bycie fotografem jest podobnie jak np. bycie pisarzem.

Porównanie portfolio

W końcu dobry pisarz, który pisze powieści przygodowe, pisze je z łatwością. Gdyby jednak zlecono by mu napisać jakąś powieść fantastyczna to mógłby mieć z tym nie lada problem. Tak samo jest właśnie z fotografią. Osoba, która jest dobra w zdjęciach makro, może mieć problem, ażeby odnaleźć się w tłumie ludzi i robić zdjęcia na zabawie weselnej. W dużej mierze chodzi o to, że do każdego rodzaju fotografii używa się innej wiedzy teoretycznej. Bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego typu kwestii, a na pewno nie będziemy żałować raz podjętej decyzji. A teoria to jedno, a praktyka to zupełnie inna kwestia. Dobrze, aby nasz fotograf praktykował w jednej, dwóch, maksymalnie trzech dziedzinach fotografii.

Rzeczywistość fotografii

Niemniej jednak każda zasada ma swoje wyjątki, więc proszę patrzeć na wszystko z lekkim przymrużeniem oka. Dobry fotograf wcale nie musi posiadać najlepszego na rynku sprzętu, aby robić dobre zdjęcia. Najważniejsze, jest aby potrafił oddać rzeczywistość na fotografii. Ma to niebywałe znaczenie wobec czego warto jest zdawać sobie sprawę z tego faktu. Aby móc dowiedzieć się tego wszystkiego najlepiej jest więc umówić się z fotografem w jakiejś kawiarni, gdzie będzie można napić się kawy i spokojnie porozmawiać. Zadbajcie o to, aby świadomie i rozmyślnie poprowadzić rozmowę. Istotne jest, aby płynnie przechodzić od jednego tematu do następnego. To sprawi, że dowiecie się wszystkiego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz